Спецможливості
Новини

Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт про гідромеліорацію

28.04.2021
579
Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт про гідромеліорацію фото, ілюстрація

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» № 5202. За таке рішення проголосували 279 народних депутатів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Пропонований законопроєкт створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї за двома напрямками: через створення організацій водокористувачів (ОВК) для утримання та модернізації існуючих об'єктів меліоративної інфраструктури; через будівництво (створення) аграріями та їх об'єднаннями нових об'єктів меліоративних систем», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.

Як зазначається, метою законопроєкту є: збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; підвищення ефективності сільського господарства; зменшення собівартості поливу земельних ділянок; мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; недопущення деградації ґрунтів.

Також законопроєкт містить положення, спрямовані на спрощення адміністративних процедур щодо будівництва та експлуатації меліоративних мереж.

Окрім того, пропонується дозволити приватизацію насосних станцій, які не використовуються протягом десяти років, та щодо яких жодна ОВК протягом двох років після прийняття Закону не звернулася із заявою про отримання у власність об’єктів меліоративної мережі, до складу якої входить насосна станція. Очікується, що це дозволить заощадити державні кошти, які витрачаються на утримання непрацюючих насосних станцій, їх охорону тощо.

Очікується, що прийняття законопроєкту сприятиме збільшенню площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшенню собівартості поливу та осушення земельних ділянок, мінімізації ризиків деградації ґрунтів тощо. Це в свою чергу призведе до підвищення урожайності сільськогосподарських культур та ефективності сільського господарства, збільшення частки високомаржинальних культур і зайнятості населення в сільській місцевості.

Крім того, зменшаться витрати держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації та збільшаться податкові надходження до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють зрошувані земельні ділянки. А також зростатиме валютна виручка від реалізації сільськогосподарської продукції на експорт і поліпшення платіжного балансу.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее

1
0