Спецвозможности
Новости

П’ятий, ювілейний!

05.06.2008
503
П’ятий, ювілейний! фото, иллюстрация

Торік у цю серйозну подорож, що мала назву “Дорога до Криму: проблеми та перспективи”, я вирушила з певною дещицею авантюризму, сподіваючись, що попереду лише цікаві зустрічі, море та відпочинок. Але вже наступного дня, коли нас вітала Умань, а позаду залишилися перші сотні кілометрів, зрозуміла: відпочивати не доведеться. Однак вир подій, а головне — відчуття швидкості, товариська підтримка та розуміння важливості розпочатої справи не давали права на відмову від автопробігу. Та й хто з журналістів відмовиться протягом тижня, ще й у супроводі ДАІ, колесити дорогами України на комфортабельному авто?

“Ідея автопробігу виникла кілька років тому на одній, як нині модно говорити, журналістській тусовці, — розповідає Людмила Мех, президент Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів. — Адже ми представляємо одну з найцікавіших творчих професій, тому й різних неординарних пропозицій у нашому колі виникає чимало. Щоправда, далеко не всі ідеї потім реалізовуються. Але ця не просто запам’яталась, а й поступово вималювалася як реальний серйозний крок вітчизняних журналістів у пропаганді українських товарів та послуг, пам’яток історії, культури, паркової архітектури, а також розвитку туризму. Від найпершого автопробігу традиційними стали спільні рейди журналістів та представників державної автоінспекції. Аналіз перевірок дає можливість і тим, хто відповідає за безпеку руху на автошляхах України, і тим, хто ними пересувається, неупереджено подивитися на проблеми розвитку доріг та інфраструктури навколо, що їх обслуговує. А головне, ще раз нагадати всім учасникам руху про необхідність дотримання правил дисципліни та порядку на автотрасах.
Поступово до акції приєдналися й зарубіжні екіпажі. Наприклад, торік до Криму з нами вирушили журналісти Литви, Росії, Молдови, Німеччини. Згодом один із матеріалів наші колеги так і назвали — “Тріумф України”. Погодьтеся, приємно, коли про нашу державу говорять з такою шаною. А в грудні 2002-го на нас, учасників автопробігу, чекав справжній сюрприз: у творчому конкурсі, що його проводить Кримське відділення Національної Спілки журналістів України, у номінації “краща журналістська акція року” саме автопробіг ”Дорога до Криму: проблеми та перспективи” отримав першу премію. Відверто кажучи, інакше й не могло бути. Адже нас гостинно зустрічали і в Судаку, і в Алушті, на підприємствах та в санаторіях. Ми спілкуватися з главою уряду АРК Сергієм Куніциним та Головою Верховної Ради півострова Борисом Дейчем... Одне слово, працювали ми справді більше, ніж відпочивали, тож матеріалів та спогадів привезли додому стільки, що вистачило не на одну статтю”.
“Минулого року цікаву журналістську акцію вперше підтримало й Міністерство аграрної політики України, — продовжує розмову керівник прес-служби міністерства Наталія Черешинська. — По-перше, активними помічниками автопробігу були відомі торгові марки, що мають стосунок до АПК: завод “Союз-Віктан”, пивокомбінат “Славутич”, кондитерська фабрика “Валео”. По-друге, традиційно шлях журналістських автоколон пролягає через такі аграрні регіони, як Черкаська, Миколаївська, Херсонська області. А отже, завжди є реальна можливість показати представникам ЗМІ ті сучасні сільськогосподарські та переробні підприємства, досвід яких є взірцем для селян. Щоправда, торік ми зуміли, так би мовити, лише торкнутися аграрної тематики: журналісти обох маршрутів стали гостями Дніпропетровського та Миколаївського аграрних університетів.
Цього року підготовка до 5-го, ювілейного, автопробігу розпочалася одразу після різдвяних свят. Повністю узгоджено маршрути. Їх буде вже три — від Києва та Львова до Симферополя. Один проляже через Переяслав-Хмельницький, Кременчук, Дніпропетровськ та Запоріжжя, другий — через Умань та Одесу (саме в цьому місті до маршруту приєднається колона, яка здолає шлях зі Львова через Тернопіль, Хмельницький, Вінницю), а вже з Одеси об’єднані журналістські екіпажі, зробивши коротку зупинку в Херсоні, прибудуть до Симферополя.
Так само, як у попередні роки, наш незмінніий партнер по Криму — республіканське відділення Національної Спілки журналістів України на чолі з Людмилою Хорошиловою. Кримські колеги ретельно і досить творчо продумали програму нашого перебування. На початку червня нас чекають уже в чотирьох містах Криму — Алушті, Ялті, Севастополі та Судаку. Передбачено знайомство представників столичних, регіональних та зарубіжних ЗМІ з пам’ятками історії та архітектури Криму, найкращими оздоровчими та лікувальними закладами, досвідом роботи відомих аграрних підприємств. На учаників автопробігу чекають також зустрічі з керівництвом півострова, а на всіх, хто відпочиватиме в цій чудовій курортній зоні України, — видовищні автошоу з подарунками та конкурсами, що їх планують провести журналістські екіпажі.
Нинішній старт Міжнародного автопробігу передбачається більш святковим, ніж завжди. 8 червня вже о 9-й ранку журналістські екіпажі зберуться на Хрещатику, де відбудеться коротке представлення нашої команди, а потім і показове ралі в рамках змагань спортсменів-автомобілістів. А вже о 14.30 на площі Конституції, що біля Верховної Ради України, розпочнеться офіційна церемонія старту, на яку запрошено членів уряду, народних депутатів, відомих політиків та бізнесменів. Тисячі кілометрів до Криму і назад до Києва і Львова нам допоможуть здолати торгова марка “Союз-Віктан”, “Лукойл”, пивзавод “Славутич”, українська страхова компанія “Едем”, холдингова компанія “КРАЗ”, спільне підприємство „АвтоЗаз-Деу”, акціонерна компанія “Херсонські комбайни”.
Акція відбудеться за підтримки Міністерства аграрної політики, Комітету ВРУ з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку, а також Державної служби автодоріг України та Громадянського парламенту жінок України. Інформаційними партнерами автопробігу виступають близько 200 засобів масової інформації 8 країн світу (серед яких — і журнал “Пропозиція”). Генеральний телепартнер — Національна телекомпанія України, радіопідтримку здійснюватиме “Гала-радіо”, інформаційну — Національне агентство “Укрінформ”.
А організатори і натхненники журналістської акції — традиційно Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів, Всеукраїнський благодійний фонд “Журналістська ініціатива”, Головне управління ДАІ МВС України, Український фонд миру, Всеукраїнська екологічна ліга, Автомобільна федерація України, Асоціація інформаційно-рекламних видань України та Молдови “Співдружність”, редакція автожурналу “Сигнал” та Центр вільної преси.
Про найцікавіші події автопробігу повідомлятиме жіночий екіпаж у складі пілота Любові Орещенко та штурмана Наталії Черешинської, які представлятимуть і “Пропозицію” на автопробігу.
Ну що ж, як кажуть у таких випадках, “ні жезла, ні гвіздка” вам, любителі екстремальних мандрівок!
Наталя Люпин

Интервью
Игорь Чечетко, директор компании HZPC Ukraine
После того, как заработало соглашение о свободной торговле с ЕС, ряд украинских сельхозпроизводителей попытались выйти на европейский рынок. Стало понятно, что продукция, которая продается в свежем
Кооперация в агросекторе - это обеспечение занятости и социальной интеграции. В мире кооперативы являются элементом самопомощи и получают преференции от государства.

1
0