Спецможливості
Новини

П’ятдесят на п’ятдесят — підказка для мільйонерів

05.06.2008
922
П’ятдесят на п’ятдесят — підказка для мільйонерів фото, ілюстрація
Риба — улюблена страва багатьох українців. За часів незалежності споживання риби для необтяжених великими гаманцями українців стало своєрідною альтернативою м’ясним делікатесам. П’ятдесят на п’ятдесят — саме у такій пропорції співіснує вітчизняна та імпортна продукція на українському ринку. Наприкінці квітня у Міністерстві аграрної політики України відбулася прес-конференція для вітчизняних журналістів, присвячена розвитку рибної галузі України.

Прес-конференцію відкрив заступник міністра аграрної політики України  Юрій Мельник.
“У системі Міністерства аграрної політики функціонує Держдепартамент рибного господарства, — підкреслив пан Мельник. — Ми останнім часом чомусь дуже мало говорили про стан справ у рибній галузі на рівні прес-конференцій, круглих столів за участю засобів масової інформації. Скажу про те, що законодавча і нормативно-правова база, розроблена фахівцями Держдепартаменту рибного господарства Міністерства аграрної політики, є фундаментальною. Мабуть, жодна галузь не має такої кількості розроблених законодавчих і нормативних актів, які регламентують її діяльність. У рибному господарстві виокремлюють діяльність у внутрішніх водоймах, діяльність у світовому океані, а також у Чорному та Азовському морях. Крім того, робота флоту, його безпека, міжнародна діяльність також належать до компетенції Міністерства аграрної політики та Департаменту рибного господарства. Галузь посідає дуже важливе місце у забезпеченні населення продуктами харчування. Специфіка взаємин власне виробництво/імпорт полягає в тому, що співвідношення між ними становить приблизно 50/50, якщо відштовхуватися від того, що було спожито у 2003 році. Особливістю галузі є те, що в ній використовують спрацьовані судна. На сьогодні процес списання з огляду на їх моральне і фізичне спрацювання відчутно перевищує  надходження суден до рибної галузі. Нами розроблено, а Верховною Радою ухвалено Закон України “Про програму будівництва суден для флоту рибної галузі”. Для імпортерів український ринок є дуже привабливим. Із нашої точки зору цей ринок має бути привабливим і для інвестицій. Власне, ця позиція була підтримана українським Урядом, коли в грудні минулого року Постановою № 1970 було сформовано експертну комісію при Кабінеті Міністрів із питання залучення інвестицій у рибопромислову галузь і розвитку її інфраструктури. Експертна комісія вже провела два засідання. Перше — наприкінці минулого року. Друге — 31 березня поточного року. На засіданнях були проаналізовані результати, досягнуті на першому етапі, який передбачав моніторинг ринку рибної продукції з тим, щоб сформувати реальну програму залучення інвестицій. Цей етап виявив доволі істотні системні порушення на ринку рибної продукції, зокрема, ввезення риби та рибної продукції за підробними документами, декларування рибної продукції під іншими кодами, не поодинокі й факти постачання на вітчизняний ринок продукції з простроченим терміном зберігання, а також тієї продукції, яка за своїми якостями не відповідає вимогам ветеринарного законодавства. Ми поінформували Кабмін. Наразі готуємо реальний проект програми залучення інвестицій у рибопромислову галузь. Напрями такі: будівництво об’єктів рибної переробки, зберігання риби, будівництво суден для розвитку флоту рибної галузі”.


Голова Державного департаменту рибного господарства Мінагрополітики Сергій Алимов додав: “Нині напрочуд важливим є питання відтворення і зариблення наших водойм. Передбачено будівництво господарств із відтворення у Донецькій, Запорізькій, Одеській областях для відтворення рибних запасів Азово-Чорноморського басейну і внутрішніх водойм”.


Не залишається осторонь рибної галузі й Державна ветеринарна служба. Петро Вербицький, головний державний ветеринарний інспектор України, голова Державного департаменту ветмедицини Мінагрополітики зазначив: “Хочу підкреслити, що державна ветеринарна служба виконує дві функції щодо рибної галузі: моніторинг стану здоров’я риби та забезпечення державного контролю показників якості та безпеки рибної продукції. І щодо першої, і щодо другої роботи у нас є належна нормативна документація, методика досліджень, інструкції, постанови тощо. Україна вступає в СОТ. Вона, безумовно, буде членом європейської спільноти. Законодавство у питаннях контролю якості та безпеки нам слід гармонізувати із вимогами СОТ і ЄС. Наразі така робота триває. Законодавство має, насамперед, виключити дублювання однієї і тієї самої роботи щодо рибної продукції”.


Інвестиції, звісно, річ добра. Рибна галузь України, як, власне, і вся українська економіка, потребує життєвої інвестиційної вологи. Втамувати спрагу рентабельного виробництва високоякісної продукції здатен не малесенький струмочок, а потужний фінансовий водоспад.


Олексій Рижков

Інтерв'ю
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее

1
0