Спецможливості
Новини

ПРООН та Арніка розроблятимуть перші механізми оцінки нефінансових ризиків та відслідковування вуглецевого сліду

09.10.2021
539
ПРООН та Арніка розроблятимуть перші механізми оцінки нефінансових ризиків та відслідковування вуглецевого сліду фото, ілюстрація

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні, в рамках проєкту «Підтримка зеленого відновлення в Україні» підписала меморандум про взаєморозуміння з Агропромисловою групою «Арніка» щодо розробки рішення та відповідного програмного забезпечення для покращення корпоративного управління кліматичними ризиками та доступу до «зеленого» фінансування в майбутньому.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ua.undp.org.

Відповідно до меморандуму, сторони співпрацюватимуть над розробкою необхідної методології оцінки нефінансових ризиків (екологічні, соціальні та управлінські (ESG) для застосування в органічному сільському господарстві. За обраною методологією буде впроваджено ESG рішення на базі Групи «Арніка». Також буде розроблено ІТ-рішення для управління ESG ризиками, яке міститиме дані про викиди вуглецю та інші нефінансові дані. Меморандум також передбачає співпрацю з налагодження незалежної перевірки обраного для впровадження ESG рішення провідними фахівцями галузі.

Ці кроки дадуть змогу розробити рекомендації щодо ESG рейтингування для представників аграрного сектору та сприятимуть покращенню доступу до можливостей міжнародного «зеленого» фінансування.

Коментуючи підписання меморандуму, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що агенція застосовує багатосторонній підхід до вирішення проблеми змін клімату.

«Ми співпрацюємо з державними та приватними організаціями, шукаючи шляхи створення ефективних стимулів та допомагаючи розробляти інструменти для полегшення переходу до більш екологічно-орієнтованої економіки та відповідних практик ведення діяльності», — сказала пані Ґерчева.

«Я рада бачити, що завдяки зусиллям ПРООН та наших партнерів, ми будемо піонерами у розробці унікального рішення, яке дасть змогу краще оцінювати та управляти кліматичними ризиками та сприятиме зміцненню позицій України в протидії кліматичним змінам і досягненню Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030».

Андрій Пилипченко, Генеральний директор і засновник Групи «Арніка» зазначив, що у часи різких кліматичних змін ми повинні взяти на себе відповідальність за те, щоб рух було спрямовано в позитивному напрямку. «Ми займаємось органічним виробництвом, з повагою ставимось до природної спадщини. Я вважаю, що для нас найголовніше — це співпраця з природою та екосистемою. Ми будуємо так нашу роботу, бо розуміємо свою відповідальність за майбутнє нашої планети. На нашому прикладі ми хочемо створити і поділитись практиками роботи, які були б екологічно чистими, щоб залучити якомога більше компаній до етичного і сталого способу ведення бізнесу», — сказав пан Пилипченко.

«Співпраця з ПРООН у проектах щодо ESG та відслідковування вуглецевого сліду є ще одним кроком назустріч природі та вирішення проблем кліматичних змін. Ми раді бути частиною цього проєкту із таким сильним та фаховим партнером, як ПРООН».

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  

1
0