Спецможливості
Новини

Виробництво лохини зросло в 3 рази, а ціна впала

18.08.2016
1825
Виробництво лохини зросло в 3 рази, а ціна впала фото, ілюстрація
Лохина

За даними інформаційно-аналітичного центру “Шувар”, сьогодні українські виробники пропонують лохину за ціною 75-85 грн/кг

Про це повідомляє “Шувар”

У порівнянні з минулим тижнем, ціну на лохину підняли на 25%. Нагадаємо, що ціна на вітчизняну лохину знизилась ще у другій половині липня і до початку серпня вона коштувала  55-65 грн/кг. Однак, варто зауважити, що теперішні ціни  найнижчі. Навіть у минулому році мінімальна ціна на цю ягоду не опускалася нижче 80 грн/кг.

Олег Босий, експерт ягідного ринку України , прокоментував цю ситуацію тим, що таке падіння ціни було очікуваним. Справа в тому, що територія виділена для лохини в Україні протягом 5 років зросла майже втричі, тому  зараз попит на її саджанці є найвищим серед інших ягід. Через це, пропозиція лохини щорічно зростає, а ціни знижуються.

Також експерт додав, що підвищення цін у середині серпня пов’язано із завершенням збирання лохини ранніх і середніх сортів, оскільки, пропозиція пізньої не користується популярністю. Також, українські фермери більш надають перевагу раннім та середнім сортам, тому що у першій половині сезону є шанс отримати вищі ціни. Саме через це в структурі виробничих площ на долю пізніх сортів припадає до 30%.

Нагадаємо, що ще на початку липня вітчизняні виробники продавали перші партії лохини не менше, ніж за 200 грн/кг, але через тиждень ціни знизили, тому що попиту на внутрішньому ринку було мало.

Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи, зазначила, що у 2015 році, не дивлячись на заборону,  вітчизняна лохина експортувалась в Росію під видом білоруської продукції. У цьому році постачання в такому напрямку помітно зменшилось через жорсткий контроль з боку Росії на кордоні із Білорусією. До того ж, високі ціни цього сезону не дають можливостей для виходу української лохини на ринок ЄС. Наприклад, у 2016 році в Польщі цей продукт коштує майже так само, як в Україні, але ще на початку серпня польські ягоди були на 30% дешевші, ніж наші.

Тетяна Гетьман також наголошує, що за 3 роки виробництво лохини в Україні зросло приблизно в 3 рази, також є всі шанси, що і в наступні сезони обсяги виробництва будуть зростати через дуже високу зацікавленість вітчизняних фермерів.

Ключові слова: Україна

Інтерв'ю
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее

1
0