Спецможливості
Новини

Профілактична обробка допоможе уникнути масового поширення хвороб і шкідників

14.06.2018
1148
Профілактична обробка допоможе уникнути масового поширення хвороб і шкідників фото, ілюстрація

Вчасно проведені захисні заходи дають відчутний ефект у боротьбі з хворобами і шкідниками і допомагають оперативно зупинити їх масове поширення. При цьому важливу роль відіграє підбір препаратів. Максимального результату можна досягти, якщо розробники відповідного препарату спрямовували зусилля саме на профілактичну його дію. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Ukravit.

За останнє десятиліття втрати врожайності польових культур від різних хвороб у світі становили від 30% до 45%. Це зумовлено як глобальними змінами клімату, так і порушенням рекомендацій у технології захисту посівів. Внаслідок цього відбувається адаптація патогенів до несприятливих умов середовища, і навіть з’являються нові раси збудників хвороб.

Результати досліджень підтверджують, що застосування фунгіцидів до масового поширення інфекції, тобто профілактично, є ефективнішим, аніж після прояву симптомів.

Тому, наприклад, для профілактичних обробок зернових колосових культур (озимих, ярих), соняшника, буряків цукрових та зернобобових культур використовують фунгіцид Дезарал, КС (карбендазим, 500 г/л) у нормі 0,5 л/га, який частково проявляє викорінюючий ефект. Токсичність препарату зумовлена здатністю зв’язуватись з макромолекулами тубуліну – білка, який полімеризується в мікротрубочки, внаслідок чого ріст міцелію гриба зупиняється, і він гине. Важливим фактором є повна сумісність препарату з іншими фунгіцидами (Унікаль, Топ Ефект) та мікродобривами і стимуляторами й регуляторами росту.

У періоди виходу в трубку та прапорцевого листка для ефективного контролю піренофорозу, борошнистої роси, септоріозу, іржі та інших хвороб колосових зернових (озимих та ярих) рекомендується застосовувати двокомпонентний фунгіцид Ті Рекс, КЕ (пропіконазол, 150 г/л + триадимефон, 150 г/л) у нормі 0,5 л/га. За рахунок поєднання двох діючих речовин з різними фізико-хімічними властивостями забезпечується одночасно швидкий стоп-ефект та пролонгований контроль збудників небезпечних хвороб. А в посівах ячменю (озимого, ярого) препарат на високому біологічному рівні захищає від плямистостей листя (сітчастої, темно-бурої, смугастої).

Окрім ефективного захисту зернових колосових культур, препарат застосовують у посівах цукрових буряків - від церкоспорозу, рамуляріозу, борошнистої роси та іржі з нормою витрати 0,5 л/га, а також у насадженнях винограду проти оїдіуму за норми 0,3-0,5 л/га.

Сою в Україні вражають понад 120 видів шкідників – кліщі, довгоносики, попелиці, трипси, вогнівки, плодожерки, лучний метелик та інші. Одним із найнебезпечніших є звичайний павутинний кліщ (Tetranychus urticae Коch.). В окремі роки за відсутності ефективного контролю  втрати врожаю можуть сягати понад 50%.  
Для довготривалого й ефективного контролю багатьох шкідників рекомендують застосовувати трикомпонентний інсекто-акарицид контактно-системної та фумігаційної дії АНТИКЛІЩ МАКС®  (піріміфос-метил, 200 г/л, + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). За рахунок поєднання трьох діючих речовин препарат має низку переваг. Він знищує  надзвичайно широкий спектр шкідників  і діє проти основних стадій їх розвитку (яйце – личинка – німфа – дорослий кліщ). Крім того, забезпечує високу ефективність  дії проти шкідників, які мають у своєму циклі приховані стадії розвитку. Препарат підходить для використання в антирезистентних програмах захисту та сумісний з іншими пестицидами й агрохімікатами (окрім лужних).
Для отримання максимального результату необхідно забезпечити рівномірне покриття рослин з обох боків листка. Обприскування рекомендовано проводити до масового розвитку популяції дорослих кліщів. Після застосування препарату яйця, личинки та німфи кліщів гинуть, а імаго продовжує життєдіяльність, відкладаючи стерильні яйця.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее

1
0