Спецможливості
Новини

Продаж землі: Владі дали пораду, як не допустити на майбутній ринок "земельних" спекулянтів

18.12.2019
737
Продаж землі: Владі дали пораду, як не допустити на майбутній ринок "земельних" спекулянтів фото, ілюстрація
Володимир Кальцев

Земельні наділи слід продавати лише тим людям, які докажуть, що вони вже працюють на землі, щоб на ринок не прийшли спекулянти, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа — За життя") Володимир Кальцев.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ZIK.

Парламентар, коментуючи "земельне" питання, зауважив, що для того, щоб ВРУ взялася за розгляд законопроєкту щодо продажу землі у четвер, необхідно, щоб до цього часу профільний комітет розглянув 4 тисячі поправок, підтримав або відхилив їх на своєму засіданні.

Інакше, каже народний депутат, відбудеться порушення регламенту.

На його думку, слід підготувати новий законопроєкт щодо землі. Володимир Кальцев назвав, які пропозиції мають опозиційні політики щодо законопроєкту про продаж землі, який збурив українське суспільство.

"Необхідно все ж таки розділити землі на три види. У першу чергу, слід відкрити ринок для малих та середніх фермерів, до 500 гектарів. Це землі, які можуть продаватися тільки всередині України, які не можуть бути продані іноземцям. Необхідно створити державний банк, який буде гарантувати комерційним банкам надання і повернення коштів, які необхідні малим та середнім фермерам, щоб вони викупили цю землю", — заявив Володимир Кальцев.

Через півтора-два роки, каже він, коли сформується такий клас і буде вирішене питання щодо національного запасу продовольства, можна відкрити ринок для холдингів. Проте, застеріг народний депутат, про жодні 200 тисяч гектарів "в одні руки" не може йтися — обсяги землі мають бути значно зменшені, до меж 20-25 тисяч гектарів для крупного товаровиробника.

А коли мине ще якийсь час, можна розглядати питання, що, до прикладу, 20% землі можуть бути продані іноземним компаніям, але тільки тим, які працюють на землі, каже депутат.

"І взагалі, земля має продаватися тільки тим людям, які докажуть, що вони вже працюють на землі у нас, у різних областях, щоб на ринок не прийшли спекулянти", — заявив Володимир Кальцев.

 

Інтерв'ю
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0