Спецможливості
Новини

Проблемами аграріїв Прикарпаття стало сире неякісне зерно і непідготовлені до посіву поля

16.08.2018
889
Проблемами аграріїв Прикарпаття стало сире неякісне зерно і непідготовлені до посіву поля фото, ілюстрація

Аграрії Прикарпаття швидкими темпами наздогоняють потрачений через дощі час. За повідомленням департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації, на сьогодні обмолочено майже всі площі, відведені під ранні сільськогосподарські культури, повідомляє propozitsiya.com, посилаючись на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

У квітні зростання ранніх культур гальмувала посуха, але дощовий травень дав надію на хороший урожай. Додала оптимізму і червнева погода. А ось липень поставив землеробів у глухий кут: зливи не давали виходити в поле. Деякі аграрії ризикували, посилали в поле техніку і в мокру погоду, хоча комбайни часто грузли. Через надмірну вологість колосові почали чорніти, а зерно - проростати.

У серпні погода покращилася, але зерно все одно доводиться віддавати на сушку, а для аграріїв це означає збільшення фінансового навантаження. Озимий ріпак і ячмінь уже в засіках, проте радості від цього мало. Експерти стверджують, що зібраний в нинішньому році ячмінь не придатний для пивоваріння.

Утім, усе ж на першому місці - хліб. Озимої пшениці зібрали 262,2 тисячі тонн на 49 тисячах гектарів за середної врожайності 53,6 ц / га.

За словами Івана Приймака, голови постійної комісії Івано-Франківської облради з питань агрополітики та земельних відносин, тривале збирання врожаю не пішло на користь зерну. Багато зерна висипалося з колоса, зібране не відповідає стандартам, тому про реалізацію мова поки не йде. До цієї проблеми додається і те, що настали оптимальні терміни для посіву та посадки сільськогосподарських, а господарства ще не встигли підготувати поля.

Чи позначиться це на цінах на хліб - Іван Приймак поки не поспішає прогнозувати. Адже є держрегулювання зернового ринку, є стратегічні запаси Аграрного фонду, який у попередні роки впровадив інтервенцію і закуповував продукцію за стійкими цінами, нижчими за ринкові. Однак зберігається зерно теж не безкоштовно.

В Управлінні фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в області підтверджують, що погодні умови вкрай негативно позначилися на якості товарного зерна і істотно погіршили перспективу отримання якісного насіння. Тому закликають приділити особливу увагу підготовці насіння до сівби, адже від цього залежить його схожість і енергія проростання.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0