Спецможливості
Новини

Проект наказу Мінагрополітики про «адміністраторів земельних банків» містить корупційну складову, – експерт

03.08.2018
1221
Проект наказу Мінагрополітики про «адміністраторів земельних банків» містить корупційну складову, – експерт фото, ілюстрація

Мінагрополітики заклало корупційну складову в Проект наказу «Про затвердження Порядку обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних», пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення заступника голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрія Мартина.

Про це за своїй сторінці у facebook заявив заступник голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.  Він вважає, що це є черговою спробою примусити всіх землевпорядників та геодезистів носити гроші «адміністраторові банку геодезичних даних», який при цьому є комерційним державним підприємством . Тобто це вийде  аграріям в копієчку.

"Ця проблема завжди хвилювала вітчизняних чиновників. Тому вони, як можуть, намагаються розв'язати цю проблему, проштовхуючи вкрай забавні нормативно-правові акти. Зараз чергова спроба примусити всіх землевпорядників носити «грошики адміністраторові банку геодезичних даних», який є комерційним державним підприємством ... Тепер завдання більш масштабна - організувати примусове збирання всіх даних, причому адміністратор ще і буде перевіряти все принесене йому за принципом «подобається-не подобається», -  вважає Андрій Мартин.

Як зазначається на сайті Держгеокадастру, прийняття проекту наказу зумовлено «необхідністю визначити основні засади обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних».

На думку Андрія Мартина, якщо попередня робота наших органів державного регулювання була пов'язана з організацією торгівлі координатами геодезичних пунктів, то тепер завдання масштабніше – організувати примусове збирання всіх «геодезичних, супутникових, нівелірних та гравіметричних даних».

Експерт нагадує, що  Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» жодних «адміністраторів банків даних» не передбачає, а натомість, за його словами, пропонує все складати до Державного картографо-геодезичного фонду України, який повинен вести спеціально уповноважений орган влади , а не комерційне підприємство, вітчизняних чиновників зовсім не бентежить.

На його думку, заплатить за чергове «подорожчання» землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, звісно, споживач – громадяни і бізнес.

«До того ж виникає черговий «важіль» для неформального впливу на землевпорядників та геодезистів, результати роботи яких буде додатково «перевіряти» «адміністратор» за вимогами, які він сам собі ж і придумає. Загалом, реформи не зупинити. Як сказав класик, вони «падають униз стрімким домкратом», – зауважив експерт.

Інтерв'ю
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0