Спецможливості
Новини

Причин для перегляду узгоджених обсягів експорту українського зерна поки немає, — заступник міністра

27.10.2020
672
Причин для перегляду узгоджених обсягів експорту українського зерна поки немає, — заступник міністра фото, ілюстрація

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в даний час не бачить серйозних причин для можливого коригування в ту чи іншу сторону обсягів експорту пшениці та кукурудзи, встановлених меморандумом про обсяги експорту зерна в сезоні-2020/21. Заявив заступник голови відомства Тарас Висоцький в ході он-лайн наради, яка відбулася 26 жовтня в міністерстві.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

«Сьогодні ми можемо говорити про врожай української пшениці на рівні 25 млн тонн, з яких близько 10 млн тонн вже експортовано. У той же час ми фіксуємо поступове уповільнення активності відвантажень, у зв'язку з чим зазначений у меморандумі обсяг експорту пшениці в 17,5 млн тонн бачиться цілком обґрунтованим», — сказав заступник міністра.

У той же час він не виключив, що на тлі поточної невизначеності щодо врожаю озимої пшениці в 2021 р., у другій половині сезону даний показник, найімовірніше, доведеться оцінювати додатково.

Що стосується кукурудзи, то Мінекономіки поки зберігає прогноз її виробництва в 2020/21 МР на рівні 33 млн тонн, а більш точний показник «буде видно до завершення її збирання, до кінця п.р.».

«Таким чином, причини для перегляду закладених у меморандумі обсягів, як мінімум, до кінця 2020 р. відсутні», — резюмував заступник міністра.

Ключові слова: експорт, зерно, меморандум

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0