Спецможливості
Новини

При зниженні світового виробництва пшениці попит залишається на попередньому рівні

24.09.2018
886
При зниженні світового виробництва пшениці попит залишається на попередньому рівні фото, ілюстрація

Визначальним фактором збільшення світового споживання пшениці є і буде залишатися зростання чисельності населення планети. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на економіста інвестиційного центру ФАО Дмитра Приходька.

Також населення планети буде більше споживати м'яса і продуктів переробки, тим самим стимулюючи збільшення попиту на фуражне зерно. Тож, відповідно до останніх прогнозних оцінок ФАО, світовий імпорт пшениці до 2027 року збільшиться на 22,5 млн. тонн.

Основними драйверами зростання споживання пшениці будуть країни Азії та Африки. Поряд з цим, в розвинених країнах, попри збільшення споживання пшениці, в цілому очікується зниження обсягів імпорту через наявність достатніх резервів для нарощування власного виробництва.

Так, до 2027 року обсяг споживання пшениці Азією зросте на 60 млн тонн на рік або на 15,7%, а обсяг щорічного імпорту зернових — на 8,7 млн тонн на рік або на 10,1%. Країни Африки наростять обсяги споживання пшениці на 15,8 млн тонн або на 21,2%, а імпортна 12,4 млн тонн в рік (на 25,8%). Лідером зі зростання імпорту пшениці залишиться Єгипет. Якщо зараз країна імпортує близько 11–12 млн тонн на рік, то до 2027 року очікується збільшення імпорту зернових Єгиптом до 15,2 млн тонн.

Нарощування обсягів споживання і відповідно обсягів імпорту пшениці прогнозується в країнах Азії, зокрема в Індії, Індонезії, В'єтнамі, Філіппінах. У країнах Африки драйверами зростання споживання та імпорту зернових будуть Алжир Ефіопія, Нігерія, а також низка інших країн континенту. Також очікується збільшення обсягів імпорту пшениці країнами Латинської Америки, насамперед Бразилією. 
 

На глобальному рівні в 2018/19 МР очікується зниження виробництва зернових на 5%. При цьому світові запаси пшениці в цілому знаходяться на досить високому рівні. Зважаючи на це, ми не очікуємо зниження споживання даної культури. В країнах ЄС в 2018/19 МР очікується скорочення обсягів виробництва зернових на 9% – до 138 млн тонн. У Німеччині, яка найбільше постраждала від посухи на півночі Європи, очікується зниження виробництва пшениці приблизно на 20% — до 19 млн тонн, найнижчого показника з 1994 року. Таким чином, в поточному сезоні Німеччина з експортера зернових перетвориться на її імпортера в рамках ЄС.

У Франції, яка є другим виробником пшениці в ЄС, в червні спостерігалася дощова погода, яка в липні змінилася посушливими умовами. В цілому виробництво зернових у даній країні скоротиться приблизно на 5% – до 33-35 млн тонн. Також посуха істотно знизила виробництво пшениці в країнах Східної і Центральної Європи.

В Росії аналітики ФAO очікують зниження виробництва пшениці мінімум на 20% в порівнянні з минулим рекордним сезоном — до 69 млн тонн, що відповідає середньому 5-річному показнику. У США і Канаді очікується збільшення виробництва до 51,1 і 30,3 млн тонн. В Австралії, особливо в південній частині, фіксується сильна посуха, тож виробництва зернових може знизитися до 20,5 млн тонн.

Росія збереже пальму першості серед світових експортерів пшениці, хоча експорт зернових в 2018/19 МР скоротиться на 6 млн тонн – до 35 млн тонн. За попередніми даними, в Росії не прогнозується істотного погіршення якості зерна. Обсяг експорту пшениці з країн ЄС очікується на рівні 2017/18 МР 22,5 млн тонн. При цьому експорт зернових з України знизиться до 16 млн тонн внаслідок зменшення обсягів її виробництва.

Основним імпортером пшениці в 2018/19 МР залишиться Єгипет (12,5 млн тонн). При цьому він буде дуже щільно конкурувати з іншим традиційним імпортером даної культури з України Індонезією (11 млн тонн). Також в цьому сезоні імпорт пшениці збільшить Китай на 8%, до 4 млн тонн.

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0