Спецможливості
Новини

Чи перетвориться Україна на звалище старого європейського холодильного обладнання?

07.07.2017
1824
Чи перетвориться Україна на звалище старого європейського холодильного обладнання? фото, ілюстрація

Україна відчуває серйозний дефіцит у холодильному обладнанні і багато фермерів вивчають можливості його придбання після отримання перших розрахунків за вирощену продукцію. Експерти попереджають, що український ринок найближчим часом наповниться недорогим холодильним обладнання, що було у використанні.

За інформацією українських фахівців, нині більшість європейських фермерів спішно модернізують свої сховища. Справа в тому, що Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, чітко визначені етапи припинення виробництва та споживання для кожної групи галогенізованих вуглеводнів, які використовують в якості пропеллентів, холодоагентів, піноутворювача, розчинників і засобів вогнегашення.

Як свого часу було заборонено Фреон 22, так зараз хочуть замінити всі азононебезпечні фреони на азонобезпечні, тобто природні — це аміак, рапан, СО2. До 2025 року в усіх європейських країнах не можна буде встановлювати обладнання з фреонами, яке зараз використовуються, їх замінять на екологічно чисті.

Директор ТОВ «Інсолар-Холод» Анатолій Богдан в коментарі propozitsiya.com сказав, що старе холодильне обладнання навряд чи буде масово продаватися на українському ринку, оскільки постачальникам невигідно займатися перепродажами, попит на такі пропозиції мінімальний.

«По-перше, у нас не розвинений цей ринок. По-друге, в Україні навіть при модернізації великих складів старе обладнання не так просто продати», — сказав він і додав, безумовно, випадки установки «комісійного» обладнання в українських сховищах траплялися, проте в процесі експлуатації виявлялося більш витратним, ніж установка нового. «Нове обладнання дозволяє економити електроенергію. Крім того, воно керується більш ефективної автоматикою, що дозволяє знову ж економити енергію», — нагадав фахівець.

А.Богдан порадив аграріям при виборі холодильного обладнання для сховища звертати увагу на те, які продукти, якого терміну дозрівання і якими партіями будуть у ньому зберігатися. Він нагадав, що ціна холодильного обладнання в першу чергу «прив'язана» до розмірів сховища. «Якщо сховище розраховане на 100 т продукції, то потрібно поставити 10 камер, а якщо на 200 т — 20 камер. Якщо 20 камер, то відповідно це 20 дверей, 20 повітроохолоджувачів. Середньої ціни за квадратний метр, або ціни за тонну зберігання як такої немає. Для кожного випадку вона своя і різниця може бути суттєвою», — пояснив він принцип ціноутворення на холодильне обладнання.

Фахівець нагадав, що в будь-якому випадку нове холодильне обладнання для складів і камер схову завжди ставити краще, ніж мати проблеми з ремонтом «комісійного, що доволі часто відпрацювало свій термін експлуатації».

Іванна Куровецi.kurovets@univest-media.com

Інтерв'ю
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0