Спецможливості
Новини

Прем’єра традиції

05.06.2008
727
Прем’єра традиції фото, ілюстрація
Прем’єра традиції

Все, що ми нині вважаємо традицією, колись відбулось вперше. Здається, цього року працівники ветеринарної медицини започаткували ще одну, яка з часом стане погодком їх професійного свята, що відзначається вже вдруге. І будуть її називати, зазвичай, традицією доброю. Принаймні цього дуже хотіли б ініціатори: Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України та Державний департамент ветеринарної медицини України. Йдеться ж про Перший Міжнародний конгрес спеціалістів ветеринарної медицини, який працював у Києві 31 липня та 1 серпня.
У перший день форуму на шести секційних тематичних засіданнях за участю провідних вчених України, Росії, Молдови, Польщі, Болгарії, Угорщини були розглянуті питання впровадження новітніх сучасних методів діагностики, проведення моніторингових досліджень для постійного контролю епізоотичної ситуації, питання хвороб тварин інфекційної патології, ефективні методи та заходи боротьби з ними. На нього було запрошено кращих з кращих представників практичної ветмедицини, ветеринарної науки і вищої ветеринарної школи. На таких конгресах, які проводяться у світі, завжди вирішуються найактуальніші питання ветеринарної медицини.
Пленарне засідання конгресу відбулось в концертному залі Палацу мистецтв “Український Дім”. Перед його початком пройшла коротка прес-конференція, на якій Голова Державного департаменту ветеринарної медицини Петро Вербицький назвав цей день особливим і відзначив, що засідання секцій пройшли на високому рівні. Почесний гість конгресу — Президент Регіональної комісії МЕБ по країнах Європи, доктор Нікола Бєлєв — визнав, що Україна однією з перших узгодила всі питання відповідно до Міжнародного Ветеринарного Кодексу, який є Конституцією МЕБ. Підтвердженням світового авторитету ветеринарної служби України стало і недавнє обрання П. І. Вербицького Генеральним секретарем Регіональної комісії МЕБ по країнах Європи, і те, що, за ініціативи МЕБ, саме в Києві планується проведення міжнародної зустрічі з питань перспектив ветеринарної освіти на найближчі 10–15 років.
Конгрес вітали перший заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник, народний депутат України Олександр Борзих, поважні гості з інших держав. До речі, наша країна поки що єдина серед країн МЕБ та СНД, де законодавчо встановлено День працівників ветеринарної медицини. Відзначаючи зроблене державою для галузі, П.І.Вербицький констатував: “У наших силах своєю наполегливою працею, високою відповідальністю і професіоналізмом наблизити рівень ветеринарного обслуговування до європейського, підняти престиж професії, зробити все, від нас залежне, для вступу України до ЄС”.
На престиж професії працюватиме і започаткований Всеукраїнський конкурс “Символ професійності”. Про його умови нагадав Голова Асоціації працівників ветеринарної медицини України Олексій Красуля, він же розпочав і нагородження переможців.
У першій номінації “За популяризацію професії та інформаційне забезпечення в галузі ветеринарної медицини” кращими стали Наталія Черешинська, керівник прес-служби Міністерства агрополітики України, та колектив редакції журналу “Ветеринарна медицина України” (головний редактор — Олександр Колганов).
Наступна номінація — “Підприємець року в галузі ветеринарної медицини” — також визначила двох переможців. Краще в галузі виробництва ветеринарних медикаментів і препаратів — ВАТ “Виробничо-наукове підприємство “Укрзооветпромпостач”, яке очолює Василь Лісовенко, у приватній практиці — Ветеринарний Центр Едуарда Левицького (Київ).
Олексій Красуля свою почесну місію передав Володимиру Власенку, академіку УААН, доктору ветеринарних наук, професору, який вручив нагороду “За внесок у підготовку фахівців ветеринарної медицини” Бессі Криштофоровій, доктору ветеринарних наук, професору, академіку Міжнародної академії ветеринарних наук та Кримської академії наук, завідувачці кафедри анатомії і фізіології тварин Кримського державного агротехнологічного університету. Її викладацький стаж у вищих учбових закладах — 31 рік.
Наступні лауреати: Леся Моцна, п’ятикурсниця факультету ветмедицини Білоцерківського ДАУ та Олександр Горбунко, аспірант Інституту експериментальної і клінічної ветмедицини УААН (Харків) — номінація “Майбутнє ветеринарної медицини”. І в цьому — особливість конкурсу: він позавіковий. А ще в тому, що ті, хто вручав “Символ професійності”, і самі могли б стати переможцями у багатьох номінаціях.
Анатолій Мазуркевич, доктор ветеринарних наук, член-кореспондент УААН, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік-секретар відділення ветеринарної медицини УААН щиро привітав Василя Петровича Риженка, доктора ветеринарних наук, професора, члена Української технологічної академії, членкора УААН, завідувача лабораторії анаеробних інфекцій Інституту ветеринарної медицини як переможця номінації “За вклад в науку”. Він автор впроваджених у виробництво 17 вакцин, власник 18 патентів та авторських свідоцтв, має понад 150 вагомих публікацій. “За внесок у лабораторно-діагностичну справу” Микола Павленко, директор Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини, кандидат ветеринарних наук, нагороджує Людмилу Наріжну, яка понад 30 років завідує хіміко-токсикологічним відділом Луганської обласної лабораторії ветеринарної медицини.
Зрозуміло, було не легко розробити критерії номінацій, але значно складніше визначити переможців. От хоча б “Династія ветеринарних лікарів”. Пощастило родині Погурських з Житомирщини. Їх загальний професійний стаж — вже 186 років, а ще ж і студенти є в родині.
Увагою, здавалось, не обійшли нікого:
“Сільський лікар ветеринарної медицини’2003” — Лідія Прудько, завідувачка Парафівської дільничої лікарні ветмедицини Ічнянського району Чернігівської області.
“За вагомий внесок в організацію ветеринарної справи” — Віктор Грищук, начальник управління ветеринарної медицини у Лубенському районі Полтавської області.
“За багаторічну відданість професії” — Роман Бесараб. Скільки зроблено ним майже за шістдесят років трудової діяльності! А він і сьогодні працює як консультант начальника Управління ветеринарної медицини Івано-Франківська.
На честь переможців звучали фанфари, оплески, їм дарували квіти, для них співали кращі артисти України. В залі, в серцях панувала атмосфера щирого свята. А ми ж так любимо свята! Тож бути і Міжнародному конгресу спеціалістів ветеринарної медицини, і Всеукраїнському конкурсу “Символ професійності” традиційними, адже у них надійні засновники!
Вікторія ВОЛОШКА

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із

1
0