Спецможливості
Новини

Прем’єр доручив Мінагропроду розібратися з недоотримання дотацій

12.06.2017
1222
Прем’єр доручив Мінагропроду розібратися з недоотримання дотацій фото, ілюстрація
Проблема недоотримання аграріями дотацій виникає через те, що формула розрахунку виплати, яку використовують Мінфін та ДФС, не відповідає закону «Про державну підтримку сільського господарства»

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Максиму Мартинюку вирішити проблему недоотримання аграріями дотацій, яка виникає через те, що формула розрахунку виплати, яку використовують Мінфін та ДФС, не відповідає закону «Про державну підтримку сільського господарства».

Про це повідомив голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун, який підняв дне питання під час чергового засідання робочої групи по ринку землі при уряді, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію прес-служби ВАР.

«Ми обговорювали це питання з прем’єром, і я пояснив, що у нас забрали спецрежим ПДВ і обіцяли натомість дотації. І начебто їх виділили, але чомусь до нас вони не доходять. Уже пройшло півроку, а наші підприємства: виробники молока, яловичини, свинини – досі в повному обсязі дотації не отримують. На це була миттєва реакція Прем’єра, який доручив першому заступнику голови Мінгаропроду Максиму Мартинюку розібратися в даному питанні і скоригувати формулу, щоб вона працювала відповідно до закону», - зазначив А. Дикун.

На сьогодні нарахування дотацій для тваринництва, садівництва та овочівництва здійснюється за підзаконними актами (порядки ведення реєстру, розподілу дотацій та обміну інформацією між ДФС і Казначейством), які не відповідають положенням закону  «Про державну підтримку сільського господарства». Зокрема, за цими документами, база нарахування дотацій визначається множенням сплаченої суми ПДВ на частку дотованих видів діяльності в реалізації підприємства. Натомість, згідно із законом, база нарахування дотацій – це різниця податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли у зв'язку зі здійсненням пільгових видів діяльності. Аграрії вимагають, щоб саме така формула була включена до підзаконних актів Мінфіну.

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0