Спецможливості
Новини

Уряд України ввів спецмита на імпорт дизпалива та зрідженого газу з Росії

19.07.2019
642
Уряд України ввів спецмита на імпорт дизпалива та зрідженого газу з Росії фото, ілюстрація

Кабінет міністрів України 17 липня ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт з Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) і скрапленого газу. Про це написав на своїй сторінці в мережі Facebook представник президента в Кабміні Андрій Герус. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Згідно постанови, спеціальне мито на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом, становитиме 3,75% з 1 серпня 2019 р. 4% з 1 жовтня 2019 року, а спеціальне мито на поставки скрапленого газу складе 1,75% з 1 серпня та 3% з 1 жовтня.

Як зазначив радник президента, відповідні мита знімуть надринковий маржу трейдера-імпортера, яка виникала через логістику (дізельпровод) та інші фактори. Якщо типова ринкова маржа у великій групі становить 10-12 дол/т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 дол/т.

«Таким чином, маржа трейдера буде приведена до звичайного ринкового рівня і відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Всі трейдери будуть в рівних умовах. Підвищувати ціни у одного окремого імпортера можливості не буде, бо відразу буде йти конкурентне заміщення ресурсів з альтернативних джерел: Білорусі, країн ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо. Таке рішення це щось схоже на windfall tax», - пояснив А.Герус.

За його словами, український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік. До того ж радник президента акцентував на тому, що сьогодні на ринку нафтопродуктів спостерігається профіцит ресурсу, «є підстави для ще деякого зниження роздрібних цін».

Інтерв'ю
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0