Спецможливості
Новини

Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників

16.03.2017
1452
Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників фото, ілюстрація

Аграрний сектор – база продовольчої безпеки в Україні. Коли виникають законодавчі або регулятивні прогалини в контроюючих питаннях із боку держави, це стає відчутним, – зауважила О. Трофімцева. На цьому наголосила Ольга Трофімцева, заступник Міністра АПК з питань євроінтеграції на відкритті VI Міжнародного форуму IFC з харчової безпеки «Керування ризиками в умовах невизначеності».

За її інформацією, найбільше проблем щодо якості виникає з молоковмісними та м'ясними продуктами. Необхідність контролю ланцюгу від поля до столу – серйозний виклик, з яким поки в Україні «справляються 50 на 50».

О.Трофімцева нагадала,що для створення Держпроспоживслужби (ДПСС) було докладено чимало зусиль. «Зовсім недавно у виробників, особливо малих і середніх, розуміння проблем безпеки харчування було на доволі примітивному рівні або взагалі відсутнім здебільшого через брак інформації та недостатню роботу держави в цьому напрямку. Ситуація змінилась – відчутний набагато більший інтерес до цієї теми саме від виробників», – зазначила вона.

Заступник міністра нагадала, що в Україні 90% всіх стандартів щодо безпеки та якості продукції є добровільними. Закони чи накази Мінагрополітики формують лише той базис, над якими надбудовуються інші стандарти. Після Революції Гідності було проведено тотальну дерегуляцію, в тому числі у питаннях безпеки та якості продуктів харчування. «Ця дерегуляція зайшла далеко і була не дуже добре продуманою. Зараз виникають проблеми у зв'язку з тим, що в ДПСС не має певних інструментів, щоб здійснювати свої безпосередні обов'язки щодо регулювання і контролю цієї галузі економіки».

Великі надії О. Трофімцева покладає на законопроект № 0906 «Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». Вона сподівається, що він «просуне Україну в євроінтеграційному напрямку» і зробить систему регулювання і управління більш пристосованою до глобальних вимог, які стоять перед вітчизняним переробним сектором.

Відповідаючи на запитання кореспондента propozitsiya.com, що потрібно для повноцінної роботи ДПСС, О.Трофімцева зауважила: «Відповідно до євроінтеграційних законів на підприємстві повинен оцінюватися ступінь ризику для кожного етапу. Відповідно до цього потрібно розробити план позапланових перевірок. Не обов'язково для 100% підприємств. Але багатьом це не завадить. Цей інструмент доведеться повертати. Бізнес, який працює чесно, вимагає від нас контролю: «Ми працюємо прозоро, за суворими стандартами, а хтось із підворітні так само реалізує товар». Тобто. Мінагрополітики отримало запит від бізнесу стосовно смарт-регулювання.

Крім того, О.Трофімцева розглядає варіант повернення ветеринарної міліції. «Можливо не в формі саме міліції. Але у ДПСС мають бути повноваження, інакше АЧС не зупинити. Це не має бути відновлення регуляції в тому вигляді, як вона була».

З прийняттям нових законопроектів на врегулювання роботи служби знадобиться як мінімум 2 роки. На боротьбу з АЧС ще більше часу, вважає О.Трофімцева.

Заступник міністра закликала підприємців звертатися до Мінагрополітики: «Ми тісно співпрацюємо з усіма бізнес-асоціаціями. Ми відкриті для діалогу».

 

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

 

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0