Спецможливості
Новини

Підвищення орендної ставки землі не вплине на вартість агрокультур - експерт

06.08.2018
1144
Підвищення орендної ставки землі не вплине на вартість агрокультур - експерт фото, ілюстрація

Підвищення орендної ставки землі в Україні на 19,28% з початку 2018 року не впливатиме на вартість сільгосппродукції, пише propozitsiya.com з посиланням на ІА ГолосUA. Про це повідомляє генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За словами експерта, не всі, хто вирощує сільгоспкультури в Україні, робить це на законних підставах.

«На якій землі вирощують урожай деякі господарства? Вони на нічийній землі вирощують урожай - вони або на державній землі, або на комунальній, або по статусу земля є спірною і фактично її статус не визначений, або земля належить померлим. Фактично це земля, за яку ніхто не платить», - описав ситуацію А.Дорошенко.

За його словами, якщо за землю не платять, то і не включають у вартість кінцевої продукції витрати на оренду.

«У цих умовах говорити про те, що середня оціночна вартість сільгоспземлі підвищилася і це якось вплине на ціну продукції, це досить умовно. Тому що, як я говорив, не всі платять. І в цих умовах вартість орендної ставки не є ключовою», - додав А.Дорошенко.

Також експерт припустив, що, швидше за все, процес підвищення ставки оренди сільгоспземлі контролюється агрохолдингами.

«Господарями земель в регіонах є вони і, як вони скажуть депутатам, так депутати і проголосують за підвищення вартості оренди землі, або за зниження ставки оренди землі», - додав А.Дорошенко.

Раніше в Мінагрополітики з посиланням на дані Держгеокадастру повідомлялось, що в 2018 році розмір орендної плати за землю в середньому по Україні вдалося підвищити до 19,28% нормативної грошової оцінки, що дозволить додатково наповнити місцеві бюджети на 43 млн 900 тис. грн. Так, стартова річна оренда землі на земельних торгах за перші 4 місяці 2018 року була визначена на рівні 8,29% нормативної грошової оцінки земель або близько 18 млн 800 тис. грн. Всього за 4 місяці 2018 Держгеокадастр на земельних торгах продав 639 прав оренди на землю сільськогосподарського призначення. Найбільш активно торгувалися за землю на Тернопільщині (74 ділянки площею 858,22 га), в Сумській, Закарпатській області (69 ділянок площею 2 млн га) і на Чернігівщині (57 ділянок площею 2,1 млн га).

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і

1
0