Спецможливості
Новини

Втрати урожаю через негоду можуть становити від 10 до 70 % — ФАО

09.03.2018
1507
Втрати урожаю через негоду можуть становити від 10 до 70 % — ФАО фото, ілюстрація

У ФАО прогнозують, що втрати урожаю через несприятливі погодні умови в Україні можуть становити від 10 до 70 %, основна їх причина — посухи. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Агро Перспективу.

Як відомо, з 1950-х років відбувається підвищення температури приземного шару повітря й океану, і нині цей показник становить 0,85 °С, а в Україні — 1,1 °С. Ймовірними наслідками такої тенденції для України можуть стати підвищення частоти сильних злив чи снігопадів, появи масштабних паводків і повеней, штормових вітрів, надзвичайної спеки. Крім того, за багатьма прогнозами, почнеться міграція «південних» шкідників і патогенних захворювань лісів та сільськогосподарських культур.

Саме тому Продовольча та сільськогосподарська організація ООН об’єднала групу провідних національних експертів для обговорення та оцінки можливих сценаріїв застосування кліматично орієнтованих методів ведення сільського та рибного господарств (Climate Smart Agriculture / Fisheries), спрямованих на збільшення продуктивності одночасно зі скороченням викидів парникових газів . Цей захід є унікальним, адже вперше такі питання вивчаються одночасно усіма зацікавленими сторонами — Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством природних ресурсів та екології, Міністерством освіти на науки, Національною академією аграрних наук України, Держпродспоживслужбою та вітчизняними вищими навчальними закладами.

Формування наукових засад та збагачення бази знань для вибору та реалізації плану заходів із запобігання зміни клімату є критичними напрямками розвитку аграрного сектору України, — стверджує Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.

Фахівці наголосили на важливості проведення інформаційно-просвітницьких заходів для широкого населення та підвищення кваліфікації спеціалістів сільського господарства та профільних держслужбовців у питаннях зміни клімату. Окрім того, учасники наголосили на тому, що володіння знаннями про новітні сільськогосподарські технології і практики є невід’ємною частиною загальнонаціонального плану дій щодо змін клімату у сільському, лісовому та рибному господарствах України.

Нагадаємо, що ФАО наразі підготувала програмний документ, що містить пріоритетні напрямки для запобігання зміні клімату в Україні та відповідний комплекс заходів. Цей комплекс пропонує оптимальну комбінацію та послідовність заходів зі зменшення викидів парникових газів у сільськогосподарському секторі, рибництві та лісництві. 

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0