Спецможливості
Новини

Втрати врожаю кукурудзи в Україні цього року можуть досягти 30%, — НААН

25.08.2020
1162
Втрати врожаю кукурудзи в Україні цього року можуть досягти 30%, — НААН фото, ілюстрація

Через несприятливі гідротермічні умови стан посівів кукурудзи в більшості регіонів України в даний час оцінюється як близький до критичного, а місцями — як критичний. У зв'язку з цим, за оцінкою фахівців Національної академії аграрних наук (НААН) України, втрати врожаю зернової в 2020 р. можуть досягати 30%. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

Як зазначається, запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під кукурудзою станом на початок другої декади серпня на більшості територій становили 24-42 мм, а на півдні Дніпропетровської області — лише 15-16 мм.

«Така кількість вологи в ґрунті обумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, особливо, у кукурудзи пізніх строків сівби, а також у загущених і засмічених посівах зернової», — зазначили вчені.

Також вони оцінюють поточні агрометеорологічні умови як несприятливі для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху та спекотну погоду з суховійними явищами та низькими ґрунтовими вологозапасами.

«Посуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища», — підкреслюється в повідомленні.

Основною причиною зниження врожайності кукурудзи названі недостатні влагозапаси в ґрунті навесні (108-142 мм в метровому шарі ґрунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури і відсутність ефективних опадів, починаючи з третьої декади липня.

Ще однією причиною зниження даного показника вчені назвали пізні терміни сівби кукурудзи, необґрунтоване загущення посівів щодо зональних рекомендацій та їх незадовільний фітосанітарний стан.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее

1
0