Спецможливості
Новини

Потепліло, а тому шкідники та хвороби масово з’являються на озимині

11.04.2022
797
Потепліло, а тому шкідники та хвороби масово з’являються на озимині фото, ілюстрація

На посівах озимини почали прогресивно з’являтися хвороби та шкідники. Це викликано тривалими низькими температурами вночі і різкими перепадами вдень, повпливали й опади, що днями пройшли, повідомив експерт з агроекологічних питань Олексій Сергієнко, пише propozitsiya.com.

На озимій пшениці вже помічена борошниста роса (Erysiphe graminis DC. f. tritici Em.Marchal), септоріоз листя (Septoria tritici Rob.et Desm.), фузаріоз (Fusarium graminearum, Fusarium sporotrichiella), піренофороз (Pyrenophora tritici-repentis). Масово почали літати злакові мухи (Phorbia secures).

Аграрії приступають до обробок полів пшениці фунгіцидами, інсектицидами, гербіцидами. Варто пам’ятати, що превентивні заходи захисту посівів є завжди найбільш ефективними та дієвими. Фахівці радять застосовувати фунгіциди, дозволені до використання в Україні, із різних класів і різною дією на комплекс патогенів (триазоли, стробілурини, карбоксаміди тощо). Захищати культури від сисних шкідників (мух, попелиць, цикад), які не тільки впливають на врожай, а і переносять різноманітні віруси, можна піретроїдними препаратами.

Експерт також радить фермерам вже зараз звернути увагу на внесення у посіви пшениці сульфату магнію, мікродобрив, стимуляторів росту рослин.

Сульфат магнію. Одне із найефективніших мінеральних добрив, насичує рослини сіркою та магнієм. Це два вкрай важливих хімічних елементи, які впливають на процеси росту культур. У рейтингу важливості сірка посідає третє місце після азоту та фосфору.

Відсутність повноцінного живлення озимої пшениці на певних етапах онтогенезу суттєво впливає на врожайність культури, вона може знизитись на 10–15 %. Важливими етапами розвитку пшениці, коли потрібно обов’язково вносити сульфат магнію, є:

  1. Кінець кущення та формування першого вузла (відбувається закладання колосків у колосі);
  2. Кінець виходу в трубку, що збігається з початком колосіння (формується прапорцевий листок, виповненість та якісні показники зерна).

Мікродобрива. Для збереження і поліпшення якості ґрунтів, отримання високих врожаїв необхідно проводити діагностику полів після зими і визначити стан посівів. Це дасть змогу розрахувати потребу в добривах, правильно провести ранньовесняне підживлення та максимально збільшити його ефективність. Навесні озимина потребує основних елементів живлення — азоту, магнію, калію, фосфору та мікроелементів. Мікродобрива формують у пшениці стійкість рослин до хвороб і погодних умов, кращий розвиток на початкових етапах росту рослин та ін.

Стимулятори росту рослин. Регулятори росту підтримують захисні функції рослин і допомагають долати стреси, які можуть виникнути в процесі розвитку (заморозки, похолодання, високі чи низькі температури, дощ або посуха).
Навесні коренева система рослин пшениці розвивається вторинно і виходить із сплячки, тому потрібно сформувати потужне коріння і запустити розвиток надземної частини культури. Експерти вважають, що весна — це найсприятливіший період для застосування добрив на основі амінокислот.

В. Полевик
v.polevik@univest-media.com

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0