Спецможливості
Новини

Посівні площі збільшуються, а валютна виручка від експорту олійних не зростає

28.08.2018
998
Посівні площі збільшуються, а валютна виручка від експорту олійних не зростає фото, ілюстрація

Урожай олійних культур в Україні  може в цьому році зрости на 1,5 млн тонн у порівнянні з 2017 роком - до 21,7 млн тонн. Проте зростання виробництва і експорту соняшнику в Україні, яке спостерігається протягом останніх десяти років, не супроводжується зростанням валютної виручки, передає propozitsiya.com  з посиланням на Інтерфакс Україна.

У структурі експорту олійно-жирової продукції найбільшу питому вагу займає олія соняшникова. Проте зараз ціни на рослинні олії, в тому числі соняшникову, найменші за останні 10 років - 695-700 дол. за тонну. Про це сказав генеральний директор консалтингового агентства УкрАгроКонсалт Сергій Феофілов на прес-конференції у Києві.

“Українські фермери продовжують розширення посівних площ, збільшення врожайності та загального виробництва соняшнику та інших олійних культур, тому що вони на сьогодні найприбутковіші та найрентабельніші. Тож, потужності з переробки олійних, попит на сировину та пропозиції олії і далі нарощуються. Це, в принципі, дуже добре, але не при ринку, що падає”, - сказав Феофілов.

Отже незважаючи на збільшення потужностей з переробки олійних, попит на сировину і пропозиція олії, зростання експорту не супроводжується зростанням валютної виручки, що є фундаментальною причиною тенденції до зниження прибутковості олійного комплексу України.

"Ймовірно, що площі соняшнику (6,5 млн га в 2018 році) будуть і в перспективі стабільними в структурі посівів в Україні і це далі буде тиснути на ціни, як внутрішні, так і зовнішні», - зазначив експерт..

"Є перевірений механізм подолання тенденції до падіння прибутку при загальному наростанні виробництва та експорту - треба зайнятися створенням і просуванням українських національних брендів на ринки країн-експортерів. Це допоможе у майбутньому зміцнити позицію українського продукту на експортних ринках і зафіксувати ціну та, відповідно, прибуток", - наголосив керівник агентства.

"Виробники зараз не замислюються про створення національного бренду швидше за все через те, що отримують достатню маржу. Однак, ситуація може змінитися, більш того, вона вже змінюється. Експорт у фізичному вираженні, в тоннах - тенденція до зростання, а експорт в виручці за вартістю, в доларах - тенденція до зниження. Брендування коштує дорого, мова йде про сотні мільйонів доларів, але результати будуть вкрай позитивними ", - сказав він.

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0