Спецможливості
Новини

Порти Маріуполя і Бердянська здатні збільшити вантажопотік. Чи захочуть аграрії?

16.06.2017
3328
Порти Маріуполя і Бердянська здатні збільшити вантажопотік. Чи захочуть аграрії? фото, ілюстрація
Порти Бердянськ і Маріуполь можуть збільшити вантажопотік зернових за рахунок місцевих сільгоспвиробників на 3-4 млн т

Порти Бердянськ і Маріуполь можуть збільшити вантажопотік зернових за рахунок місцевих сільгоспвиробників. Потенційна база для зростання вантажопотоку може скласти 3-4 млн т. Про це заявив Андрій Шкляр, голова експертної напрямки ЦТС-Консалтинг, на ІІ Маріупольському аграрному форумі, пише propozitsiya.com з посиланням на cfts.org.ua.

У 2016 році виробництво зернових в східних регіонах склало 13,5 млн т зернових і 4,5 млн соняшнику. Тільки 11% цього обсягу перевалюється в портах Азовського регіону.

За словами А. Шкляра, 89% вантажної бази по ряду різних причин або не зачіпається, або має схильність до відходу в інший регіон - перш за все, порти Великої Одеси та Миколаєва.

"Фактично це означає тільки одне: якщо Азовський регіон буде пропонувати більш конкурентні умови і буде покращувати систему логістики, то частина цього вантажопотоку може бути залучена до місцевих портів. При виконанні цих умов термінали в портах Маріуполя і Бердянська можуть розраховувати в найближчі роки на 10 20% цієї вантажної бази, а це значить додаткові 3-4 млн т вантажів", - зазначив він.

У той же час, директор з продажу HarvEast Holding Тетяна Алавердова вважає, що будівництво моста через Керченську протоку може негативно відбитися на грузопотоку зернових в портах Бердянськ і Маріуполь. У перспективі порти можуть втратити цей вид вантажів, прогнозує вона.

"Зараз говорять про обмеження на прохід суден через Керченську протоку по висоті та ширині. Але основна проблема - це прохід самої Керченської протоки. Йдеться про проведення суден та залученні буксирів. Сільгоспвиробники, в результаті, різко скоротять свою рентабельність на кожній тонні вантажу. Можна говорити навіть про те, що цей вантажопотік в порти Бердянська і Маріуполя може закритися", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше директор маріупольської компанії ТОВ "Маритайм Логістікс" Антон Шапран висловив думку, що обмеження на проходження Керченської протоки через будівництво моста можуть привести до подорожчання фрахту. Адже для безпечного руху між опорами моста і по каналу в цілому судновласників можуть зобов'язати брати буксири в супровід судну. У підсумку це також може привести до зростання вартості морської логістики в загальних витратах на логістику зерна. Таке може статися в умовах вже існуючих чималих портових зборів у портах України, допускає А. Шапран.

Довідка

За даними АМПУ, в 2016 році Маріупольський порт обробив 807 тис. т хлібних вантажів (+ 86,2% до 2015 року), з яких 607 тис. т зерна (зростання в два рази). Бердянський порт в 2016 році перевалив 1,03 млн т хлібних вантажів (+ 2%), з яких 958 тис. т зерна (+ 4%).

Введено обмеження по габаритам для перехожих під арками прогонових будов Керченського моста судів: довжина судна - 160 м, ширина - 31 м, осадка - 8 м, надводний габарит - 33 м.

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0