Спецможливості
Технології

Поради тим, хто сіє ярі просапні культури

06.04.2022
2571
Поради тим, хто сіє ярі просапні культури фото, ілюстрація

Незабаром для півдня України настане вирішальний етап у сівбі основних ярих просапних культур та сої. Тож варто вже зараз підготуватися, аби отримати високі врожаї. Рекомендаціями ділиться експерт з агроекологічних питань, власник консалтингової компанії ArtFields Олексій Сергієнко.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Тим, хто ще не встиг провести закриття вологи на своїх полях, варто це зробити прямо зараз. Наразі спостерігається посушлива погода і невідомо, що буде з опадами надалі.
  2. Не слід поспішати сіяти соняшник та кукурудзу. Перш за все варто висіяти холодостійкі гібриди. Можна запросити у постачальника насіння результати «холодних» тестів для кожного гібриду.
  3. Перед сівбою знайдіть можливість зробити обстеження на наявність ґрунтових шкідників (дротяників, хлібних жуків, совок, хрущів, яєць діабротики тощо). Якщо виявили чисельну їх кількість, застосуйте інсектициди для обробки насіння. Крім того пам’ятайте, краще висівати культури, коли ґрунт прогріється, так можна швидше отримати сходи.
  4. Не поспішайте культивувати ще не зовсім «стиглий» ґрунт. Таким чином можна пошкодити його структуру, ущільнити, що в майбутньому призведе до отримання не дружніх сходів культур.
  5. Для кукурудзи та соняшнику головною метою є отримання дружніх, рівномірних сходів на 7-10 день після висіву насіння. Якщо ж таких сходів не буде, то слід звернути увагу, можливо, ви щось зробили не так.
  6. Якщо на полях, де висіватиметься кукурудза, попередником був соняшник, не слід поспішати сіяти зернову. Варто почекати доки масово зійде падалиця, провести культивацію полів, а потім приступати до сівби кукурудзи.

 

Без гербіцидів – ніяк

Якщо ви працюєте за ґрунтовою схемою, не поспішайте вносити гербіциди, адже, ще можуть бути морози і препарати не спрацюють. Варто почекати стабільного потепління, слідкувати за прогнозами погоди та враховувати багаторічні дані вашого господарства.

Не забувайте перевіряти якість пестицидів, купуйте препарати лише у тих постачальників, яким довіряєте. Це важливо робити завжди, а особливо під час війни! Недобросовісні постачальники можуть спиратися на форс-мажорні обставини, а ви, натомість, втратите майбутні врожаї.

 

Швидко – не значить якісно!

Олексій Сергієнко радить слідкувати за роботою ваших агрегатів на полях. Враховуючи те, що Україна перебуває в стані військового часу, вводяться комендантські години та ін. Багато фермерів намагатимуться висівати культури якомога швидше. Але така операція не є доброю для подальшого розвитку рослин. Головне – отримати якісні і дружні сходи. Тому сіяти краще зі швидкістю 8 км/год, не швидше! Якщо ж ви маєте сучасні швидкісні сівалки, експерт все одно радить проводити сівбу не поспішаючи, а із зазначеною вище швидкістю.

 

Безпека – перш за все!

Чи не найбільш важливою порадою для українських аграріїв вважає Олексій Сергієнко — дотримання безпечних заходів на полях. Наразі багато ділянок можуть бути замінованими, нерозірвані снаряди часто (в часи війни) можуть лежати обабіч полів та в лісосмугах, тому слід бути уважними і ретельно оглядати поля. В разі виявлення небезпечних чи підозрілих предметів варто негайно повідомити правоохоронців, фахівців, які знають що робити.

Добрих та високих врожаїв! Слава Україні!

 

В. Полевик

v.polevik@univest-media.com

Ключові слова: Кукурудза, Соя, сівба

Інтерв'ю
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее

1
0