Спецвозможности
Новости

Помаранчеві інвестиції в помаранчеву країну (повна версія)

05.06.2008
531
Помаранчеві інвестиції в помаранчеву країну   (повна версія) фото, иллюстрация

Журналістів повідомили про те, що з 9 по 12 травня Міністерство економіки Нідерландів організовує торгову місію в Україну. Компанії — учасники місії — виробляють і продають насіння, пропонують теплиці, системи підігрівання та клімат-контролю, сортувальне й пакувальне обладнання для фруктів і овочів.
Агентство з Міжнародного бізнесу та співробітництва входить до Міністерства економіки Нідерландів. Уже протягом року воно координує фінансові програми підтримки голландських компаній під час їх виходу на зарубіжні ринки. Завдяки таким програмам, Уряд Нідерландів спонукає голландські компанії експортувати або співпрацювати з іншими країнами. Одна з програм проекту має назву PSO — програма співпраці зі Східною Європою. В Україні вона працює з 1992 року. Уряд Нідерландів і голландські компанії зробили висновок, що існують великі можливості для голландських компаній на території колишнього СРСР. Ця програма покликана допомагати підприємствам у пострадянських країнах під час перехідного періоду економіки. Від початку цієї програми було здійснено 115 проектів, з яких 60–70% — успішні. У сфері сільського господарства та харчової промисловості було реалізовано понад 30 проектів. Серед тих проектів, які нещодавно завершено, можна, зокрема, назвати запровадження виробництва сиру Гауда у Львівській області, передачу голландських технологій вирощування ячменю у Чернігівській області, вдосконалення процесів виробництва консервованих огірків, поліпшення виробництва кормів у Полтавській області, пакування ветеринарних препаратів у Києві. Можна назвати й кілька проектів, які ще тривають: запровадження демонстраційного саду кісточкових, яблук і груш та розсадника в Криму, вирощування розсади овочів у теплицях у Києві, вирощування та обслуговування вентиляційного обладнання на птахофабриці в Криму.


За словами пана Ферхагена, “у короткотерміновій перспективі дуже цікавим об’єктом для інвестицій є птахівництво, але компанії мають бути готові співпрацювати в садівництві та свинарстві. Ці галузі потребують значних інвестицій і серйозної підготовки”. Пан Ферхаген зазначив також: “Слід поліпшувати якість молочного скотарства України, адже в цьому є величезний потенціал для країни”. У планах — проведення семінару для господарств, які прагнуть займатися органічним землеробством. На питання журналістів, навіщо створювати собі потужного конкурента на агроринку в особі України, голландці відповіли, що в їхній допомозі Україні немає нічого альтруїстичного, адже багатші українські господарства зможуть купувати голландські технології, обладнання. А відтак, і голландські компанії зароблять більше.
Голландці мають великий досвід у застосуванні сучасних технологій в сільському господарстві. Судячи з великого списку голландських компаній — учасників торгової місії в Україну — інтерес до нашого агросектору в них неабиякий. Як свідчить наш досвід, інтерес українських аграріїв до західних інвестицій не менший. Отже, зробимо крок назустріч одне одному.


Олексій Рижков

Интервью
Высокая культура земледелия требует организованности и слаженности в выполнении каждого технологического процесса. А в условиях интенсивного земледелия все технологические операции следует довести до идеала, поскольку их выполнение... Подробнее
Кооперация в агросекторе - это обеспечение занятости и социальной интеграции. В мире кооперативы являются элементом самопомощи и получают преференции от государства.

1
0