Спецможливості
Новини

Полтавщина - лідер за посівними площам кукурудзи

19.04.2019
832
Полтавщина - лідер за посівними площам кукурудзи фото, ілюстрація

Аграрії Полтавської області станом на 12 квітня завершили роботи по підгодівлі озимих культур на площі 237 тис. га, з яких 225 тис. га - озима пшениця. Тривають роботи по закриттю вологи і підготовці грунту під посів ярих культур. Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«В цілому по області вже посіяно ярих культур на площі 180 тис. га. Для порівняння, протягом відповідного періоду минулого року в області цей показник склав всього 7 тис. га. Завершено посів ярих зернових на 115 тис. га. Практично стартував сів всіх культур», - розповів Сергій Фролов.

Він повідомив, що весняному посіву по всіх категоріях господарств підлягає 1,4 млн га. З них ранніх зернових і зернобобових культур - 115 тис. га. Основна структура посіву, як і в попередні роки, зосереджена на пізні культури.

«Серед основних сільськогосподарських культур більше 590 тис. га відведуть під кукурудзу на зерно. Це найбільша площа для кукурудзи на зерно в Україні. Цукровому буряку віддадуть 32 тис. га. Це третій показник в державі. Соняшник планують засіяти на 319 тис. га, сою - на 206 тис. га. За площами посіву сої регіон теж на третьому місці», - відзначили в ОДА.

На картоплю і овочеві культури відводять 83 тис. га, а на кормові культури - 113 тис. га.

«Є невелике збільшення площ посіву кормових культур. Це хороший показник, який демонструє, що робиться ставка на подальший розвиток тваринництва. Крім того, це значне поліпшення структури грунту», - пояснив Сергій Фролов.

За його словами, в цілому зерновий клин Полтавщини складе 950 тис. га або 55% від структури посівних площ. У той же час це менше на 22 тис. га, ніж у попередньому році, на користь технічних культур.

Площа посіву гречки становитиме понад 3 тис. га, проса - 2,5 тис. га.

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0