Спецможливості
Новини

Польські фермери готові утилізувати тисячі тонн непроданої картоплі

04.01.2021
799
Польські фермери готові утилізувати тисячі тонн непроданої картоплі фото, ілюстрація

Польський фермер Збишек Голда готовий вивезти в ліс близько тисячі тонн картоплі, призначеної на переробку на фрі і яку він не може продати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на farmer.pl.

Ферма Голди вирощує картоплю для переробки на картоплю фрі. Частина цьогорічного врожаю продана. Решта — близько 1000 тонн картоплі лежить у складі.

«Товар не продається. Локдаун, в результаті якого галузь HoReCa зупиняється, зменшує потребу в переробці картоплі фрі. Підприємства-переробники тріщать по швах, не можуть нічого з тим зробити, на даний момент ви можете відвезти картоплю до лісу до кабанів», — зізнається пан Збишек.

Непродана картопля на складі сьогодні еквівалентна приблизно 400 тоннам добрив або трактору, який потрібен у господарстві, підрахував фермер. 

«На самому початку посадки замовник зменшив кількість контрактної картоплі, тому що продаж картоплі фрі значно знизився навесні, але це не може бути здійснено так легко та без проблем на фермі. Готували поля, закуповували насіннєвий матеріал, і ніхто не очікував такого різкого падіння продажів переробленої продукції», — каже фермер.

На думку Збишека Голди, пандемія показала, як лакмусова проба, як працює ринок не лише в аграрному секторі, а й на будь-якому іншому.

«Це закінчується тим, що торгові мережі, які в нашій країні практично захопили весь ринок продуктів харчування та переробку, в основному рятують свої материнські компанії до такої міри, що, перебуваючи у супермаркеті в Слупську, у холодильниках з картоплею фрі я бачу пакети з картоплею фрі різних марок. Коли читаємо країну походження, це, як правило, Нідерланди чи Німеччина, і в 50 км від нас розташована їх фабрика, яка не може продавати цю картоплю в торгову мережу», — сказав Збишек Голда.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее

1
0