Спецможливості
Новини

Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС

20.05.2020
877
Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС фото, ілюстрація

У Польщі схвалили неонікотиноїдну обробку ріпаку у 2020 році, попри те, що цей метод повністю суперечить чинним нормам законодавства Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Topagrar.

«Для всіх країн – членів ЄС діяла заборона на проведення неонікотиноїдних обробок. Втім, Польща прийняла рішення у 2020-2021 роках обробляти насіння ріпаку засобом захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta», – йдеться в повідомленні.

Польські фермери, які вирощують ріпак, можуть використовувати для посіву насіння, оброблене неонікотиноїдами, вже в наступному сезоні під урожай 2021 року. Відповідно до спеціального дозволу, підписаного міністром сільського господарства Яном Кшиштофом Ардановскі, ріпак у Польщі, незважаючи на діючу заборону ЄС, може оброблятися продуктом для захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta. Період обробки: з 1 червня по 28 вересня 2020 року.

Виданий головою мінсільгоспу Польщі спеціальний дозвіл став відповіддю на запит Національної асоціації виробників ріпаку та білкових рослин. 

У зв’язку з тим, що на посівах ріпаку не застосовуються інсектициди, асоціація виробників ріпаку в Польщі повідомляла про значне збільшення популяції шкідників. У 2018 році дослідження показали пошкодження посівів ріпаку на 50-80% площ.

Аналогічні пошкодження були також виявлені торік. Це і подальше пошкодження листя збільшило б сприйнятливість рослин до інших хвороб ріпаку та позначилося б на потенціалі врожайності.

У 2020 році планується провести обробку насіння на площі близько 250 тис. га.

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0