Спецможливості
Новини

Польща відгородиться від чумних кабанів з України парканом

12.07.2017
2919
Польща відгородиться від чумних кабанів з України парканом фото, ілюстрація
Польща побудує уздовж кордону Польщі з Україною та Білоруссю захисний пристрій від проходженню кабанів, заражених вірусом АЧС

Міністерство сільського господарства Польщі посилює правила біологічного захисту в зв'язку з новим посиленням африканської чуми свиней. Зокрема, заплановано будівництво уздовж кордону Польщі з Україною і Білорусією захисних пристроїв довжиною 729 км. Вони повинні перешкоджати проходженню кабанів, заражених вірусом АЧС, з цих країн. Про це повідомила заступник міністра сільського господарства Ева Лех, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

"За нашими даними, перші випадки АЧС в цьому році були спровоковані травою, скошеною фермером біля лісу і зараженої кабанами", - пояснила вона.

За словами замміністра, хворі кабани приходять з-за східного кордону і їх не вдається зупинити. Як зазначила експерт, у зараженого кабана клінічні симптоми розвиваються настільки швидко, що він не в змозі переміщатися на дуже великі відстані, тим більше, не зможе подолати огорожу.

Також Е.Лех додала, що нова програма біоасекураціі передбачає розширення повноважень повятських ветлікарів, які в разі невиконання вимог біологічного захисту зможуть наказати фермерам ліквідувати свинарство без додаткових перевірок або адміністративного провадження. За її словами, буде введене обов'язкове ізолювання кормів від контакту з тваринами, а також зведення подвійної огорожі в разі утримання свиней на вільному випасі.

Якщо фермер не дотримується правила біоасекураціі і ферму необхідно закрити, він не отримає компенсації, уточнила Е. Лех. Якщо ж він добровільно відмовиться від свинарства, то зможе розраховувати на компенсацію і за ліквідацію тварин, і за припинення свинарства.

Орієнтовна вартість будівництва огорожі може скласти понад 100 млн злотих. Це менше, ніж витрати, які будуть понесені в разі подальшого поширення АЧС, підкреслила Е. Лех.

У бюджеті цього року на боротьбу з інфекційними хворобами тварин закладено майже 300 млн злотих, в бюджетах воєводств на ці цілі передбачено 26 млн злотих, в цільовому резерві - 272 млн злотих. У березні пул коштів на боротьбу з хворобами тварин був збільшений на 140 млн злотих, зараз міністерство просить ще 80 млн.

Досі з моменту появи АЧС в Польщі, тобто з 17 лютого 2014 року, виявлено 49 спалахів хвороби і 380 випадків АЧС у кабанів. У даний час найбільш високий ризик хвороби в північній частині Люблінського, в Підляському і в східній частині Мазовецького воєводств. Спалахи АЧС у свиней в цьому році були в малих і середніх господарствах, які налічують від однієї до 88 голів свиней.

Ключові слова: АЧС, Польша

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее

1
0