Спецможливості
Новини

Погодні умови для розвитку озимих гірше, ніж в минулому році, - експерт

23.10.2019
655
Погодні умови для розвитку озимих гірше, ніж в минулому році, - експерт фото, ілюстрація

Нинішня осінь видалася гірше за умовами розвитку озимих зернових, ніж торішня. Про це розповів головний агроном ТОВ «Агроекологія» Сергій Козін. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«В минулому році було набагато більше опадів та кращий розвиток озимих», - зазначив фахівець.

Загалом, каже він, осіння посівна пройшла досить непогано. Винятком було лише те, що на Полтавщині випало дуже мало опадів.

«За всю осінь ми отримали тільки 20 мм. Починали сіяти в абсолютно сухий грунт. При тому, що навіть перечекали оптимальні терміни висіву, сподіваючись на опади», - згадує Козин.

Сходи отримали непогані, дружні. Зараз озимі живуть за рахунок роси.

З одного боку, відсутність опадів дозволяє працювати з грунтом та проводити додаткові агротехнологічні заходи, наприклад, дискування, культивацію, внесення компостів та інші агротехнічні заходи для входу в зиму. Однак зростання рослин поки недостатньо інтенсивне, для того, щоб робити боронування озимих культур, тому доводиться чекати, поки озимі увійдуть до третього листка.

Також головний агроном уточнив, що в цьому році «Агроекологія» скоротила посіви озимої пшениці на 20%. Частково на це вплинула сівозміна, а іншим фактором стали посушливі умови під час сівби.

Для довідки: ТОВ «Агроекологія» обробляє 8 тис. га землі в Шишацькому та Зіньківському районах Полтавщини. Це - найбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства. Більше 40 років тому тут повністю відмовилися від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, що дозволяє отримувати високоякісну екологічно чисту продукцію. «Агроекологія» має органічну сертифікацію та власні ноу-хау, захищені патентами.

Інтерв'ю
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0