Спецвозможности
Новости

Подвійний наступ: бухгалтерський та податковий облік

11.04.2012
524
Подвійний наступ: бухгалтерський та податковий облік фото, иллюстрация

У стінах Німецького Аграрного Центру, розташованого у с. Поташ на Черкащині, 6 березня зібралося чимало керівників господарств та бухгалтерів, адже тематика, яка висвітлювалася цього разу на семінарі, була актуальною для багатьох.

А. Назаренко
a.nazarenko@univest-media.com

Інколи спеціалістам аграрного сектору нелегко буває розібратися в усіх тонкощах сучасного оподаткування та фінансової звітності без підтримки фахівців. А ще складніше, коли звітувати треба перед іноземним інвестором. Тут на допомогу приходять компетентні консультанти, які знаються на відмінностях та особливостях іноземної (здебільшого європейської) та української управлінської звітності. Такими на навчальному семінарі в НімАЦ показали себе фахівці фірми Otten Consulting, які робили доповіді для керівників та головних бухгалтерів агропідприємств. А генеральним медіа-партнером виступив журнал «Пропозиція Нова».

Особливості української бухгалтерії
Найгострішим для бухгалтерів було питання коректності та зрозумілості інвесторам та керівникам господарств ведення двох видів обліку: бухгалтерського та податкового, а також правильне складання управлінського обліку.
Новий податковий кодекс передбачає синхронізацію податкової та бухгалтерської звітності в господарствах. Це деякою мірою спрощує роботу самим бухгалтерам. Та, хоча й прирівнювання податкового права до торговельного взагалі справляє позитивний ефект, проте є проблеми з нестачею відповідних фахових знань у галузі податково-фінансового управління. При цьому безпосередньо під час звітування до відповідних контролюючих установ важливим є правильне складання звітів та декларацій. Особливі труднощі виникають за подання електронних звітів у регіонах, податкових звітів з підтвердженням збиткової фінансової діяльності підприємства тощо.
Фінансовий аналіз роботи агрофірми з іноземними інвестиціями ускладнюється великими відмінностями між європейськими та вітчизняними стандартами ведення бухгалтерії. Здебільшого це спричинено тим, що українська бухгалтерія грунтується на підписаних документах («з мокрою печаткою»), коли більшість економічних угод «працює» ще за відсутності таких документів. Та і сама форма звітності у нас превалює над змістом. Тому дуже часто між головним бухгалтером агропідприємства та інвестором виникають непорозуміння. На цих проблемах та їхньому вирішенні зупинилися учасники семінару.
До того ж, було розглянуто основні зміни податкового кодексу та помилки, які найчастіше трапляються під час складання управлінських звітів.
Консультанти акцентували увагу учасників семінару і на можливостях отримання дотацій від держави: субсидія на виплату процентів від банківських позик, часткове відшкодування витрат на купівлю сільгосптехніки та обладнання, дотації за купівлі племінного поголів'я та будівництва нових приміщень/реконструкції старих. Було розглянуто також види пені та штрафів за недотримання встановлених законом строків звітування тощо. 

Интервью
Ореховодства остается едва ли не самым прибыльным направлением садоводства
Интерес к ореховодству как к прибыльному бизнесу растет. Об особенностях этого сегмента рассказывает директор Института орехоплодных культур Виталий Радько.  
Высокая культура земледелия требует организованности и слаженности в выполнении каждого технологического процесса. А в условиях интенсивного земледелия все технологические операции следует довести до идеала, поскольку их выполнение... Подробнее

1
0