Спецможливості
Новини

Чому орендодавці блокують сільськогосподарські роботи орендарів

25.10.2021
503
Чому орендодавці блокують сільськогосподарські роботи орендарів фото, ілюстрація

Нещодавно мешканці Пітушкова Млинівської селищної громади Дубенського району Рівненщини заблокували виліт гелікоптера для обприскування полів із соняшником.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.com.ua.

Вертольота найняло агроформування, що обробляє майже півтисячі гектарів орендованої у місцевих селян землі. До такого радикального способу відстоювання своїх інтересів мешканців сіл Пітушківського Старостинського округу спонукали складні стосунки з орендарями, які останнім часом суттєво погіршилися. Причина невдоволення людей — низька орендна плата за користування землею. До того ж її виплата інколи затягується на невизначений термін, а комунікувати з власниками паїв орендарі не поспішають. До речі, пітушківцям довелося також блокувати дрони, якими агроформування намагалося оперативно замінити функції вертольота.

Орендодавці цілу ніч провели в полі, аби таким чином контролювати дії незговірливих орендарів: палили багаття, запаслися ковдрами і солом’яними тюками.

На місці конфлікту працювали правоохоронці, бо на лінію 102 надійшло повідомлення, що люди заважають проводити сільськогосподарські роботи. Сюди також прибули представники орендарів із Дубенського офісу «Західної агровиробничої компанії». Перебував тут і староста Пітушківського старостинського округу В’ячеслав Кобець, якого попросили коротко прокоментувати гострий пітушківський кут.

«Орендарі частині орендодавців не виплатили орендної плати за 2020 рік. Люди просили, щоб приїхало керівництво і роз’яснило деякі нюанси співпраці, зокрема, і щодо підвищення орендної плати, яка на цю пору становить дев’ять тисяч за пай. А ще — представили договори оренди на очі орендарів, бо в декого закрався сумнів щодо ідентичності власних підписів у цих важливих документах», — розповів В’ячеслав Олександрович.

«Упродовж місяця, відколи відбулася ця розмова, — додав староста, — до людей ніхто не приїхав, а вчора на поле із соняшником прибули комбайни і розпочали молотьбу. Відтак люди заявили, що блокуватимуть сільськогосподарські роботи».

Після цього техніка зупинилася, і комбайнери чекали розв’язки гарячої дискусії. Представники орендарів поінформували, що прибуде керівництво.

І воно прибуло. Запевнило, що впродовж тижня розв’яжуть цей господарський і життєвий вузол, а техніку забрали з поля. Крім того, пообіцяло підвищити орендну плату до «чистих» 12 тисяч гривень за пай, плюс сплатять ПДФО і військовий збір. Водночас вони висунули умову: орендодавці мають укласти додаткову угоду оренди на наступні сім років. Зі свого боку пітушківці заявляють: у діючих договорах оренди є пункт щодо щорічного перегляду орендної плати за паї, тож до чого і для чого тут нові договори?

Одним словом, сторони розійшлися, хоча гострих кутів згладити не вдалося.

 

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее

1
0