Спецможливості
Новини

У середовищі українських мільйонерів найбільше селищних депутатів

02.06.2017
1685
У середовищі українських мільйонерів найбільше селищних депутатів фото, ілюстрація
Сервіс моніторингу декларацій українських чиновників OpenDeclarationBot, проаналізувавши їх доходи за 2016 рік, нарахував 17 тис. чиновників-мільйонерів в Україні, в тому числі 13 мільярдерів

Випадків, коли звичайні регіональні чиновники, зокрема селищні депутати, вказують у своїх деклараціях мільйони гривень доходів — тисячі. Такий результат моніторингу декларацій українських чиновників сервісом OpenDeclarationBot, який, проаналізував їх доходи за 2016 рік і нарахував 17 тис. чиновників-мільйонерів в Україні, в тому числі 13 мільярдерів, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.censor.net.ua.

Так, депутат Капустинського сільської ради Збаразького району Тернопільської області Ангеліна Васечко спочатку вказала у своїй декларації, що в 2016 році отримала 49,5 млрд грн зарплати. Пізніше, після внесення змін до її декларацію, 49,5 млрд грн перетворилися в 49,5 тис. грн. Дружина депутата Черновецького сільради Вінницької області Петра Суперсон - Віра Суперсон в 2016 році отримала 1,8 млрд грн доходу від підприємницької діяльності.

За 2016 рік кількість декларацій чиновників збільшилася в 10 разів. При цьому їх якість залишає бажати кращого. Багато декларації чиновників не відповідають дійсності.

Багато хто виправляють помилки, зазначені в своїх деклараціях. Наприклад, директор приватного науково-виробничого підприємства "Уран" (Кіровоградська область) Олександр Цапюк вказав, що у нього на рахунку в банку знаходиться 2 млрд грн. На наступний день в його декларацію були внесені зміни і виявилося, що у нього на рахунку не 2 млрд грн, а 2 млн грн.

Сервіс OpenDeclarationBot виділив тисячу найбагатших чиновників. Виявилося, що серед 13 мільярдерів - тільки один справжній: народний депутат і власник найбільшого виробника авіадвигунів "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв.

Дохід від 100 млн грн до 960 млн грн, згідно з аналізом декларацій, в 2016 році отримали 36 чиновників: пенсіонери, працівники шкіл, депутати сільських рад, військові, прокурори, чиновник з НБУ, депутати ВР і поліцейські. Але справжніх власників сотень мільйонів гривень серед них лише кілька. Це чотири народних депутата: Гліб Загорій (БПП), Віталій Хомутинник (Відродження), Вадим Новинський (Оппоблок), Ігор Котвицький (Народний фронт).

Всі інші стали мультимільйонерами помилково або через незнання, як правильно заповнювати декларацію.

Найбільша категорія "мільйонерів" - власники від 10 до 96 млн грн. Їх сервіс нарахував 951 чоловік. При цьому побіжний аналіз показує, що більша частина декларантів допустили помилки в своїх деклараціях, вказавши дохід від 10 до 100 млн грн.

Інтерв'ю
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее

1
0