Спецможливості
Новини

Чому українські виробники добрив не здатні конкурувати з закордонними?

23.07.2020
649
Чому українські виробники добрив не здатні конкурувати з закордонними? фото, ілюстрація

У Кабміні обговорили перспективи вітчизняної хімічної галузі, яка перебуває на межі занепаду. Чому українські виробники добрив не здатні конкурувати з закордонними та що мають робити 10 тисяч працівників, які вже восени можуть лишитися без роботи?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на podrobnosti.ua.

Уникнути занепаду галузі та тисячних звільнень з підприємств виробництва мінеральних добрив. З такими вимогами Союз хіміків України, профспілки хімічних підприємств неодноразово зверталися до КМУ, Офісу президента України та до перших осіб держави. Причиною є ситуація, яка склалася у хімічній промисловості після нещодавніх рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо імпорту мінеральних добрив. Простіше кажучи — чиновники відмовилися підтримувати вітчизняного виробника, який просив запровадити квоти на імпортну хімію, яка здебільшого надходить із РФ.

Зростаючий імпорт вбиває робочі місця. Через масові скорочення працівники готують хімічний майдан. У разі, якщо уряд продовжить саботувати вирішення питання.

«Одна з основних сьогоднішніх вимог була встановити запобіжники, які можуть гарантувати збереження хімічних підприємств, у разі якихось коливань на ринку, пов'язаних допустимо, з ціною на природний газ, на електроенергію. На той же перерозподіл ринку з ввезення мінеральних добрив із інших країн. Але нам цього не пообіцяли», — розповідає Валерій Черниш, голова профспілкового комітету ПАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот».

Сьогодні у Мінекономіки відбувся перший раунд консультацій між профспілковими організаціями найбільших хімічних підприємств України, центральними профспілками хімічної та нафтохімічної галузі, аграріями та представниками КМУ. Говорили про масові звільнення робітників українських хімічних підприємств, які стали результатом відверто дискримінаційних рішень МКМТ стосовно національних виробників добрив.

«На цих підприємствах працює більше 20 тис. працівників. Вже за півроку, за нашими розрахунками, я буквально на днях зробив аналіз, звільнено з підприємств більше 2 тис. працівників», — стверджує Микола Мицько, голова центральної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей.

Профсоюзи прогнозують катастрофічні наслідки останнього рішення Кабміну, як для економіки, так і для працівників хімпрому. Відмова КМУ від захисту національного ринку — пряма дорога до наступної хвилі скорочень.

«Ми сьогодні так і не почули в чому ж полягають національні інтереси збереження хімічної галузі України, в разі скасування квот на ввезення мінеральних добрив. А ми реально бачимо загрозу — це не тільки зупинка підприємств, в разі засилля дешевих мінеральних добрив, з яким ми не можемо конкурувати. А це і масове скорочення працівників на всіх підприємствах хімічної галузі в нашій країні», — додає Валерій Черниш.

«Вони готові приїхати сюди, до Києва і особисто говорити з урядом. Та, на жаль, з вулиці. Але вони до цього готові», — заявляє Ігор Гольченко, віцепрезидент союзу хіміків України.

Хіміки просять терміново усунути умови, які створюють неконкурентну ситуацію та надають перевагу в Україні іноземним виробникам, зокрема — російським. Інакше, не виключають масових протестів робітників у містах, де розташовані підприємства, а також у Києві. 

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее

1
0