Спецможливості
Новини

Чому здешевшали крупи та соняшникова олія?

04.10.2016
3203
Чому здешевшали крупи та соняшникова олія? фото, ілюстрація
Цены на подсолнечное масло и крупы приятно обрадуют

Фермери радять українцям саме зараз закуповувати гречку, рис та соняшникову олію, оскільки ціна на них  впала.

Про це повідомляє “Сегодня” 

Аналітик інформкомпанії "ПроАгро" Ярослав Левицький каже, що зараз ціни знаходяться на мінімумі саме тому, що торгівля звільняє склади в очікуванні продукції нового врожаю. Насамперед це стосується запасів у великій тарі (мішки), звідси таке серйозне здешевлення. Тому, на думку експерта, зараз саме час зробити запаси на зиму, адже до кінця жовтня ціни знову підуть вгору.

Тепер гречка стала вдвічі дешевшою і її можна купити по 26 грн. Рис можна придбати по 16-17 грн, тоді як раніше ціна на нього була 29-30 грн.

Церез місяць — два, коли крупа почне постачатись із зерносховищ, ціни на неї знову зростуть.

Фермери мають хороший урожай гречки, кукурудзи, пшениці й ячменю, але зізнаються, що значна частина урожаю піде на експорт. Їм вигідніше продати зерно за кордон, ніж переробляти його на крупу. За імпорт платять валютою, яка дуже потрібна для початку посівної. Держава не дає жодних дотацій, тому спрогнозувати як зросте ціна на крупи, зараз неможливо. Все залежатиме від попиту за кордоном.

Також радять закупити олію наперед.  Після збору врожаю вона подорожчає, бо урожай соняшника гірший, ніж торік.

Левицький сказав, що нижче, ніж зараз, цін вже навряд чи варто очікувати. Гречка зупиниться на рівні 25-26 грн/кг, та й інші крупи теж дешевшати не будуть.

Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко прогнозує, що ціна на гречку може впасти до 16-20 грн/кг - стільки вона коштувала рік тому. Що стосується цукру, то, за прогнозами Левицького, солодкого продукту наварять понад 2 млн тонн. Цього має з надлишком вистачити і промисловості, і населенню. Але поки він не прогнозує зниження цін на цукор в роздрібній мережі менше 14,5—15 грн/кг, оскільки зросла собівартість продукту: подорожчали газ, тепло, електроенергія.

Інтерв'ю
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0