Спецможливості
Новини

Чому Держрегулювання краде сотні мільйонів гривень?

25.09.2016
1221
Чому Держрегулювання краде сотні мільйонів гривень? фото, ілюстрація

Нещодавно Кабінет міністрів ухвалив пілотний проект на період з 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року, який скасовує державне регулювання цін на продукти харчування. За оцінками, цей проект дозволить бізнесу заощаджувати сотні мільйонів  гривень на адмініструванні.

Про це повідомляє TheDairyNews

Згідно з повідомленням, на період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торговельні мережі звільняються від обов'язкової декларації (а де-факто дозволу) зміни цін і примусового встановлення націнки.

Це дозволить виробникам і рітейлерам заощадити на адмініструванні. Сотні мільйонів гривень – саме таку ціну вони платять сьогодні, виконуючи застарілі радянські вимоги.

Як відзначили в Мінекономрозвитку, регулювання зовсім не сприяє зниженню цін. Навіть більше – воно є “годівничкою” для чиновників.

В міністерстві підкреслили, що низькі ціни на так звані соціальні продукти трималися не завдяки, а всупереч адміністративному тиску. Регулювання цін державою в умовах ринкової економіки втрачає будь-який сенс. По суті це прихований "податок на популізм", який не стримує ціни, а навпаки, провокує їх зростання. За даними досліджень, у середньому ціни на регульовані товари зростають на 20% швидше, ніж на інші продукти.

Кабінет міністрів України 22 вересня затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування, який почнеться 1 жовтня 2016 року і закінчиться 1 січня 2017 року. За результатами пілотного проекту Мінекономрозвитку планує прийняти рішення про доцільність збереження держрегулювання. Мінекономрозвитку підтримує ідею повної відмови від держрегулювання цін. У відомстві зазначають, що всупереч ідеї державного регулювання, з 2003 року зростання цін на соціально значущі продукти харчування значно випереджає середнє зростання цін по всіх продуктах харчування.

Ключові слова: економіка

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее

1
0