Спецможливості
Новини

планує суттєво розширити свою присутність в Україні

07.07.2010
643
планує суттєво розширити свою присутність в Україні фото, ілюстрація

На початку червня група українських журналістів на запрошення керівництва ТОВ "Ростсельмаш" відвідала завод компанії у Ростові-на- Дону. Для мене це були перші відвідини гіганта російського сільськогосподарського машинобудування (кожний шостий новий зернозбиральний комбайн у світі є продукцією Ростсельмашу, поставки техніки до 26 країн світу носять постійний характер), тому я з великою зацікавленістю прийняв запрошення.

На початку червня група українських журналістів на запрошення керівництва ТОВ "Ростсельмаш" відвідала завод компанії у Ростові-на- Дону. Для мене це були перші відвідини гіганта російського сільськогосподарського машинобудування (кожний шостий новий зернозбиральний комбайн у світі є продукцією Ростсельмашу, поставки техніки до 26 країн світу носять постійний характер), тому я з великою зацікавленістю прийняв запрошення.

Для ме­не особ­ли­во ціка­вим бу­ло порівнян­ня за­во­ду Ростсельмаш із за­во­да­ми йо­го ос­нов­них кон­ку­рентів на ук­раїнсько­му рин­ку: ком­паній "Джон Дір", "Мас­сей Фер­гю­сон", - які я сво­го ча­су від­відав. І я по­ви­нен ска­за­ти, що за­вод Ростсельмаш приємно пе­ре­вер­шив мої сподіван­ня. Моє вра­жен­ня є за­га­лом по­зи­тив­ним.
Порівню­ю­чи техніку, і зо­к­ре­ма сіль­сь­ко­го­с­по­дарсь­ку, ста­ло мод­ним вжи­ва­ти порівнян­ня "За­по­рож­ця" і "Мер­се­де­са". На мою дум­ку, техніка Ростсель­машу - це да­ле­ко не "За­по­ро­жець" і не "Жи­гулі", хо­ча ще й не "Мер­се­дес" (бу­де­мо відвер­ти­ми). Я би в цій ана­логії прирівняв би техніку Ростсельма­шу до "Опе­ля": до­б­рот­на й якісна ма­ши­на, що здат­на повністю за­до­воль­ни­ти ви­мо­ги ве­ли­кої гру­пи спо­жи­вачів. І тре­ба ска­за­ти, що Ростсельмаш стрімко ру­хається впе­ред, особ­ли­во після при­ва­ти­зації за­во­ду де­сять років то­му - те­пер (навіть у кри­зові ча­си) щорічно на мо­дернізацію ви­роб­ництва виділяється 30 млн до­ларів. На за­воді я по­ба­чив су­часні пре­си та стан­ки з чис­ло­вим про­грам­ним уп­равлінням, зав'я­зані в од­ну комп'ютер­ну ме­ре­жу. У цю ж ме­ре­жу вклю­че­на вся логістич­на служ­ба, скла­дальні діль­ниці, що дає змогу опе­ра­тив­но за­без­пе­чу­ва­ти скла­даль­ників потрібни­ми вуз­ла­ми та де­та­ля­ми. Скла­дан­ня од­но­го ком­бай­на на кон­веєрі три­ває 40 хви­лин.
У 2007 році після про­ве­ден­ня ком­плекс­них тестів на ком­бай­ни VECTOR, ACROS і TORUM за­вод от­ри­мав сер­тифікат відповідності нор­мам ЄС із без­пе­ки, що дає ви­роб­ни­кові пра­во мар­ку­ва­ти ці ком­бай­ни зна­ком "СЕ".
Ве­ли­ку ува­гу Ростсельмаш приділяє уніфікації вузлів се­ред своєї про­дукції. На сьо­годні техніка Ростсельма­шу міс­тить від 40 до 60 відсотків уніфіко­ва­них ком­плек­ту­ю­чих.
Не­що­дав­но Ростсельмаш прид­бав аме­ри­кансь­ко­го ви­роб­ни­ка об­при­с­ку­вачів - ком­панію Red Ball (м. Бен­сон, шт. Мінне­со­та) - і ка­надсь­ко­го ви­роб­ни­ка трак­торів - ком­панію Buhler Industries (м. Вінніпег, провінція Маніто­ба). (До речі, ком­панія Buhler Industries не­має нічо­го спільно­го зі швей­царсь­ким ви­роб­ни­ком млинів). Ці прид­бан­ня да­ли мож­ливість Ростсель­ма­шу роз­ши­ри­ти асор­ти­мент своєї про­дукції і зро­би­ти ще один крок у тех­но­логічно­му пе­ре­оз­б­роєнні. Ну й, крім то­го, це дає мож­ливість російським сіль­госпви­роб­ни­кам прид­ба­ти цю техніку на 30 відсотків де­шев­ше. Рост­сельмаш має ве­ликі пла­ни що­до роз­ши­рен­ня своєї при­сут­ності на рин­ку сільсько­го­с­по­дарсь­кої техніки Ук­раї­ни. Так, Ростсельмаш уже має свої скла­даль­ні під­при­ємст­ва у Кіро­во­граді та у Києві. На жаль, ча­ст­ка ук­раїнських ком­плек­ту­ю­чих у техніці Ростсельма­шу ско­ро­ти­ла­ся з ко­лишніх 20 відсотків до п'яти (колісні дис­ки, ши­ни), але керівництво ком­панії не про­ти збільшен­ня ча­ст­ки ук­раїнських ком­плек­ту­ю­чих.
Для ук­раїнських сільгоспви­роб­ників Ростсельмаш про­по­нує су­часні зер­ноз­би­ральні ком­бай­ни Acros і Torum, кор­моз­би­раль­ний ком­байн 1401. Що­до Ук­раїни Ростсельмаш має ду­же амбітні пла­ни: под­воїти про­даж своїх зер­ноз­би­раль­них ком­байнів з однієї до двох ти­сяч оди­ниць на рік. Ціка­вим тут є те, що ми­ну­ло­го ро­ку в Ук­раїну бу­ло імпор­то­ва­но ли­ше 1660 но­вих зер­ноз­би­раль­них ком­байнів усіх фірм. Ко­го ж зби­рається витісни­ти з ук­раїнсько­го рин­ку Рост­сельмаш?
На це за­пи­тан­ня відповідь дав ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ "Рост­сельмаш" Ва­лерій Маль­цев, який спеціаль­но знай­шов час для зуст­річі з ук­раїнськи­ми жур­наліста­ми.
Своїми "жерт­ва­ми" Ростсель­маш об­рав іно­земні ком­бай­ни, що бу­ли у ви­ко­ри­с­танні понад вісім років (60 від­сотків зер­ноз­би­раль­них ком­байнів є старі­ши­ми за термін їхньо­го ви­ко­ри­с­тан­ня). Наразі Ростсель­маш уз­го­д­жує з уря­дом і най­більши­ми бан­ка­ми Росії про­гра­ми кре­­дит­них ліній для про­да­жу своєї техніки в Ук­раїні. Це - зви­чай­на міжна­род­на прак­ти­ка: зга­дай­мо, що сво­го ча­су трак­то­ри ком­панії "Джон Дір", зер­ноз­би­ральні ком­бай­ни "Джон Дір" і "Кейс" бу­ли імпор­то­вані в Ук­раїну за кре­дит­ни­ми лініями Ек­с­порт­но-імпорт­но­го бан­ку США.
Ну що ж, від по­си­лен­ня кон­ку­ренції завжди ви­г­рає спо­жи­вач (у да­но­му разі - ук­раїнський сільгосп­ви­роб­ник), по­заяк роз­ши­рюється і поліпшується сер­віс, змен­шу­ють­ся ціни. Крім то­го, у спо­жи­ва­ча є з чо­го оби­ра­ти за­леж­но від своїх по­ба­жань і розміру га­ман­ця.

Юрій Михайлов

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0