Спецможливості
Новини

Перші українські господарства проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої

27.09.2018
1307
Перші українські господарства проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої фото, ілюстрація

Перші кілька українських агрофірм проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої. Про це повідомила Ольга Шпачук, менеджер з розвитку Асоціації «Дунайська соя» на круглому столі, що пройшов 26 вересня в Києві в Інституті аграрної економіки НААН України, повідомляє propozitsiya.com.

Як розповіла О. Шпачук, серед господарств, які проходять сертифікацію згідно стандартів Асоціації «Дунайська соя» в 2018/19 МР – «АТК», «Український аграрний холдинг», «АСТ», «Акріс Агро», «Агропросперіс», «Арніка» та ТОВ «Відродження». Очікується, що сертифікацію пройдуть поля загальною площею більше 70 тис. га, врожай з якої прогнозується на рівні 240 тис. т.

Як пояснила Ольга Шпачук, сертифікація дасть гарантію європейським покупцям, що соя, котру вони купують в Україні, не містить ГМО. Під час сертифікації перевіряється також чи використовуються під час вирощування сої тільки дозволені препарати і чи дотримуються соціальні та трудові стандарти асоціації. Всього в Європі за минулий рік було вирощено 440 тис. т сої, сертифікованої як не-ГМ, або 5% загального валового збору цієї культури.

Як вважає О. Шпачук, постачання не_ГМ сої, на яку припадає 30% обсягів вирощування цієї культури в Україні, дасть змогу нашим сільгоспвиробникам зміцнити свої конкурентні позиції на ринку ЄС, де ГМ-сою вирощувати заборонено, і все більше споживачів свідомо відмовляються від продуктів переробки ГМ-сої та тваринницьких продуктів, отриманих з використанням у раціоні шроту з ГМ-сої. Адже основні конкуренти України на європейському ринку сої – країни Латинської Америки – вирощують майже винятково ГМ-сою. Так, частка не-ГМ сої у виробництві цієї культури в Бразилії становить 12%, Парагваї – 4%, а Аргентині – менше 1%.

Ключові слова: не-ГМ соя

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0