Спецможливості
Новини

Перевезення сільгосппродукції річковими шляхами України може збільшитися в два рази

06.03.2020
752
Перевезення сільгосппродукції річковими шляхами України може збільшитися в два рази фото, ілюстрація

Враховуючи стрімко зростаючий обсяг виробництва та експорту сільгосппродукції в Україні, частка вантажопотоку, що перевозиться по внутрішнім водним шляхам країни, вже найближчим часом може подвоїтися і досягти 20% загального обсягу вантажоперевезень.

Такий прогноз озвучив керівник торгового відділу HTU SA/AgroVista Agroholding Оскар Нойдерт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«В даний час частка річкових перевезень у структурі перевезень зернових і олійних вантажів за видами транспорту в Україні становить 9%, тоді як ще роком раніше не перевищувала 6%. При цьому протягом 2018 року загальний обсяг перевезення вантажів на річках України зріс на 22,4% — до 9,9 млн. тонн, з яких 3,1 млн. тонн (+18% у рік) припадає на зернові культури, а за 2019 рік — ще на 19,2%, до 11,8 млн тонн, з яких зернових 4,9 млн тонн (+58% у рік)», — заявив експерт у своєму виступі на конференції Middle East Grains&Oils Congress-2020.

Також Нойдерт зазначив, що динаміка приросту обсягу сільгоспвантажів, що перевозяться річковим транспортом, зберігається в Україні з 2013 року.

«І сьогодні є всі передумови для збереження цієї динаміки, оскільки вартість перевезення товарів річковим транспортом (з внутрішніх елеваторів до експортних терміналів) вигідніша у порівнянні з вартістю перевезень автотранспортом і залізницею», — резюмував він.

Згідно з озвученими раніше даними дослідження консалтингової компанії Pro-Consulting, в 2019 році обсяг перевезень зернових і продуктів перемолу по внутрішнім водним шляхам України склав 4,9 млн тонн, збільшившись на 54% порівняно 2018 роком, і в 2,5 рази — порівняно з 2016 роком. Усіма видами транспорту у 2019 році було перевезено 68,2 млн тонн зернових і продуктів перемолу — на 23,6% більше, ніж у 2018 році.

 

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  

1
0