Спецможливості
Новини

Перелік українських компаній, які здатні залучити євробонди, обмежений

26.01.2017
1758
Перелік українських компаній, які здатні залучити євробонди, обмежений фото, ілюстрація
Після трирічної перерви для українських компаній відкрився ринок боргового капіталу. Незважаючи на успішний приклад, аналітики не прогнозують інвестиційного буму

Після трирічної перерви для українських компаній відкрився ринок боргового капіталу: "Кернел" оголосив про розміщення п'ятирічних єврооблігацій на $500 млн. У той же час, незважаючи на успішний приклад, аналітики не прогнозують інвестиційного буму, пише propozitsiya.com з посиланням на liga.net.

За словами головного аналітика "Укрсоцбанку" Андрія Приходька, коло найбільших українських компаній, які можуть претендувати на залучення євробондів, обмежений. Експерт нагадав, що розміщувати євробонди можуть тільки досить великі компанії, які змогли сумлінно обслуговувати борги під час кризи. Прикладів небагато. У 2013 році на ринок боргового капіталу виходили UkrLandFarmin, "Укрзалізниця", ДТЕК, "Мрія", "Укрексімбанк", "МХП", "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укрексімбанк", термін погашення їх паперів повинен був настати в 2018 році. "Однак більшість з них або вже домовилися, або знаходяться в процесі переговорів про реструктуризацію", - нагадав А.Приходько.

Євробонди "МХП" потрібно погасити в 2020 році, і компанія Юрія Косюка - чи не єдиний претендент на інтерес з боку інвесторів, кажуть експерти. Є шанси вдало розмістити єврооблігації в "Укрзалізниці", допускає старший аналітик інвестиційної компанії "Арт Капітал" Олексій Андрейченко. Однак перешкодити цьому може конфлікт між главою "УЗ" Бальчуном і міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Успіх "Кернел" може стати драйвером для розміщення держпаперів, яке анонсовано на друге півріччя 2017 року, прогнозує член виконавчого комітету Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран. "Зазвичай інвестори, які беруть корпоративні облігації, потім беруть і держпапери Мінфіну", - пояснює він.

Директор казначейства "Альфа-Банку Україна" Володимир Лотоцький зазначив, що між кейсом "Кернел" і впливом на майбутні публічні випуски держави на зовнішніх ринках немає прямого зв'язку. "На успішність майбутніх випусків суверена в більшій мірі впливають макроекономічні показники і фактичний стан співпраці з Міжнародним валютним фондом", - говорить він.

За словами О.Андрейченка, кейс "Кернел" навряд чи відобразиться на прибутковості суверенних єврооблігацій, які щодня торгуються і ризики яких зрозумілі всім гравцям ринку. А з внутрішніми суверенними облігаціями зв'язок ще менший.

 

Довідка

"Кернел" - найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва. "Кернел" здатний переробляти 3 млн т насіння соняшнику на рік, що дозволяє отримати 1,3 млн т соняшникової олії і близько 1,2 млн т соняшникової шроту.

Основний власник "Кернел" - Андрій Веревський, 5% акцій компанії належить Cascade Investment Віталія Хомутинника.

"Кернел" - найдорожчий агрохолдинг України. Восени 2015 року його потіснив з п'єдесталу "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка. Станом на 25 січня його капіталізація перевищувала $1,5 млрд.

За даними Bloomberg, прибутковість єврооблігацій України з терміном обігу 1 вересня 2021 року в даний час складає 8,178% річних, зі зверненням до 1 вересня 2022 року - 8,2% річних. Єврооблігації МХП з терміном обігу до 4 квітня 2020 року зараз котируються із прибутковістю 8,783%.

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0