Спецможливості
Новини

Пекарі усіх країн, єднайтеся!

05.06.2008
780
Пекарі усіх країн, єднайтеся! фото, ілюстрація
Рідко хто встоїть проти духмяного запаху свіжоспеченого хліба чи булочки. Відразу забуваються дієти та обіцянки собі самому не їсти здоби. В Болгарії розповсюджені так звані боничарниці, де готують тісто, випікають і відразу продають. Федеративна Республіка Німеччина теж вважається країною хліба: тут понад 300 сортів хліба та більше 1200 сортів випічки та тістечок виробляють більш ніж 17 000 пекарень і продають понад 47 000 спеціалізованих магазинів. Враховуючи кількість населення, можна вирахувати, що одна пекарня обслуговує близько 4 700 мешканців, а один спеціалізований магазин хлібобулочних та кондитерських виробів — 1700 жителів. Оборот пекарської галузі становить близько 12 млрд євро.

В Україні пекарський бізнес теж розвивається досить динамічно. Споживач потребує все більше свіжої та якісної продукції. В цій галузі успішно працюють як великі комбінати з широким асортиментом продуктів (і хліб, і торти, і бублики, і печиво), так і міні-пекарні з меншим асортиментом, але власною нішею на ринку. Цей напрям бізнесу вічний і досить прибутковий, оскільки потреба населення в хлібобулочних виробах тільки зростає, досить лише крокувати в ногу з часом: оновлювати обладнання й технології, розширювати асортимент та дотримуватися стандартів якості. Звичайно, вистачає й проблем: якість сировини, її ціна, логістика, маркетинг.


 Обговорити ці проблеми й шляхи їх вирішення, продемонструвати свої досягнення й повчитися у найкращих запрошує українців Спілка пекарів Німеччини. В жовтні 2006 року в Мюнхені відбудеться Міжнародний ярмарок IBA. Ярмарок проводиться лише один раз на три роки, тому радимо не втратити шанс. На ярмарку демонструватимуться печі та додаткове пекарське та кондитерське обладнання, техніка для охолодження, бродіння та кондиціювання, засоби для випічки, сировина та домішки, готові продукти й напівфабрикати. Можна буде побачити процес виробництва харчового льоду, макаронних виробів, повчитися методам облаштування лавок, барів та кондитерських відділів. Експозиція включає пакувальне обладнання та матеріали, миючі та гігієнічні засоби, лабораторне та вимірювальне обладнання, програмне забезпечення. Тому для спеціалістів і керівників підприємств пекарської, кондитерської промисловості, об’єктів громадського харчування знайдеться чимало цікавих експонатів. Їх кількість також чимала: майже 1000 учасників з 5 континентів, 40 країн світу. Культурна програма заходу розрахована на відвідувачів з різних країн, а тому передбачає презентації випічок різних країн, огляд підприємств хлібопекарської промисловості Баварії, баварську гостинність з обміном думок та налагодженням міжнародних ділових контактів.


Конкуренція в пекарській галузі змушує підприємства ставити якість продукції у безпосередню залежність від кваліфікації співробітників. Федеральні професійні школи німецької ремісничої пекарської галузі та сім регіональних професійних навчальних закладів відкриті для бажаючих з будь-якого континенту. В рамках виставки можна також відвідати Академію пекарського мистецтва, яка знаходиться на заході, поблизу Мюнхена. Під час візиту до Києва віце-президент Центральної спілки пекарів Хайнріх Траублінгер розповів, що спілка є “речником” німецьких пекарів на федеральному і земельному рівні, співпрацює з урядом у створенні законодавчих актів, що стосуються пекарів. Ще однією функцією є підготовка фахівців, підвищення рівня їх кваліфікації. Якщо в середньому на підприємстві працює 16 осіб, то 2 з них — учні-практиканти. А ще спілка пекарів є організатором виставки IBA, яка має назву “Світовий ринок випічки”. І це означає, відзначив пан Траублінгер, що той, хто бере участь у виставці IBA, експонент чи відвідувач, може заощадити на участі в інших форумах, оскільки матиме всі можливості зустріти в Мюнхені майбутніх клієнтів чи партнерів з будь-якого куточка світу.


Приємно, коли такі важливі галузі, як хлібопекарська і кондитерська, мають усі підстави для розвитку, адже це гарантує нам, споживачам, можливість поласувати смачненькою випічкою, сільгоспвиробникам дає ринок збуту їх продукції, а пекарям — сталі прибутки.

Інтерв'ю
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних

1
0