Спецможливості
Новини

Відміна ліцензії на опт винопродукції полегшить експорт, — НААН

07.12.2016
1395
Відміна ліцензії на опт винопродукції полегшить експорт, — НААН фото, ілюстрація
Це сприятиме розвитку виноградно-виноробних регіонів України з унікальними сортами винограду й особливим типом вина, як це відбулося у країнах Європи

Скасування ліцензії на оптовий продаж винопродукції для малого та середнього виробника виноградних і плодово-ягідних вин суттєво полегшить вихід дрібних виноробів на міжнародні ринки. Про це повідомив академік НААН, доктор сільськогосподарських наук Володимир Хареба в інтервю AgroPolit.com , повідомляє propozitsiya.com.

Крім того, на думку експерта, це сприятиме розвитку виноградно-виноробних регіонів України з  унікальними сортами винограду й особливим типом вина,  як це відбулося у країнах Європи.

В.Хареба нагадав, що саме удосконалення законодавчої бази в Угорщині сприяло розвитку "іміджевих" вин, таких, як: Rizling, Chardonnay, Sauvignon. У Словаччині, завдяки подібним законодавчим змінам, розроблено рекомендації щодо адаптованих сортів винограду для кожного з регіонів країни. Виробництво фермерами теруарного вина, яке за якістю часто переважає виноробну продукцію, сприяє розвитку регіонального туризму й у результаті стало однією зі складових утворення бюджету Угорщини, Словаччини та інших Європи.
Він додав, що через скасування ліцензії на оптову торгівлю вином однозначно збільшиться кількість  фермерів,  задіяних  у виноробному господарстві. А загалом суттєво зросла частка малих підприємств. Прийняття цього закону є важливим кроком для України, як виноградарсько-виноробної країни, впевнений В.Хареба, бо дозволить: підвищити якість вина; збільшити об’єми виробництва малих компаній; створити нові робочі місця.

Довідка
У вересні парламент  проголосував закон №2739 "Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за ліцензії та акцизного збору на виробництво спиртів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", яким скасував обов’язкову ліцензію на оптову торгівлю винопродукцією, виготовленою з власного виноматеріалу. Закон має спростити вихід на ринок малих і  середніх виробників вин та пожвавити виноробство в Україні.
Парламент скасував для малого та середнього виробника виноградних і плодово-ягідних вин ліцензії на оптовий продаж винопродукції. Вартість ліцензії складала 500 тис. грн на рік.
Ініціатором його появи були  вчені Національної  академії  аграрних наук України (НААН).

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0