Спецможливості
Новини

Вітчизняний ринок споживання ЗЗР щорічно зростає на 15-20%

04.05.2017
1311
Вітчизняний ринок споживання ЗЗР щорічно зростає на 15-20% фото, ілюстрація
За оцінками фахівців, вітчизняний ринок споживання засобів захисту рослин щорічно зростає на 15-20%, що вимагає додаткової кількості імпорту пестицидів, а значить витрат валюти

За оцінками фахівців, вітчизняний ринок споживання засобів захисту рослин щорічно зростає на 15-20%, що вимагає додаткової кількості імпорту пестицидів, а значить витрат валюти. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroperspectiva.com.

У той же час, одним з проблемних питань є відсутність системи навчання професійних і непрофесійних користувачів пестицидів.

Як показує практика, у більшості користувачів відсутні необхідні навички використання пестицидів, і що найголовніше - їх застосування здійснюється без наявності або небажання користуватися індивідуальними засобами захисту.

Суттєвою проблемою вітчизняного ринку ЗЗР є відсутність дієвої системи збору та утилізації тари з-під пестицидів з урахуванням європейських стандартів (потрійна промивка). Функціонуюча система екологічного контролю та сплати збору за утилізацію тари при перетині кордону змушує імпортерів сплачувати послуги з утилізації тари компаніям, що мають відповідні ліцензії, але не зобов'язує ці структури звітувати перед імпортерами. Це призводить до корупції і відсутності реальної утилізації.

До негативних факторів, які впливають на безпеку використання ЗЗР, фахівці часто називають відсутність необхідності імплементації Директиви 2009/128 / ЄС в Угоді про асоціацію Україна - ЄС.

Введений урядом мораторій на проведення позапланових перевірок дилерів і дистриб'юторів агрохімічної продукції призводить до безконтрольної продажу підроблених пестицидів.

Вітчизняне виробництво пестицидів здійснюють тільки 4 компанії, тому розвиток вітчизняного виробництва є надзвичайно важливим і інвестиційно привабливим.

Ключові слова: добрива, ЗЗР

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее

1
0