Спецможливості
Новини

Вітчизняний виробник сушених яблук переміг китайських конкурентів

06.06.2021
797
Вітчизняний виробник сушених яблук переміг китайських конкурентів  фото, ілюстрація

Дніпровський виробник цукатів, сушених фруктів й овочів «Армопром-Д» переміг дешевий китайський імпорт завдяки смаку продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agri-gator.com.

«Перший наш досвід років 10–12 тому був пов’язаний з яблуками, коли ми готували китайську сушену сировину, — розповів Володимир Кравченко, власник компанії «Армопром-Д». — Багато виробників додавали його як добавку в шоколад, морозиво й інші вироби. Коли побачили, що в Україні почали вирощувати доволі багато якісного яблука, вирішили сушити його самі. Тоді багато хто просто не вірив, що ми зможемо побороти китайську ціну. Знадобилося близько року плідної роботи, щоб домогтися і оптимальної ціни, і якості».

За допомогою технологічних рішень і збільшення автоматизації виробництва на підприємстві все ж перемогли імпортну ціну. Однак наразилися на ще одну проблему: за довгий час український ринок звик до китайського яблука.

«Воно було позбавлене смаку, як вата, але і таким самим білим, легким і повітряним, що цілком влаштовувало переробні підприємства, — згадав Володимир Кравченко. — Насправді це був результат дуже сильної обробки сіркою для освітлення й тривалого зберігання. Ми пішли іншим шляхом: не застосовували хімію — зробили стандартне сушене яблуко. «Нам потрібно тільки світле яблуко», — наполягали клієнти. Втім, коли спробували на смак наше сушене яблуко, тут же змінили думку й забули про Китай».

Клієнти вирішили, що смак — понад усе, а зовнішній вигляд доопрацюють своїми силами.

Як результат «Армопром-Д» почав успішно сушити українську сировину, а китайську вже 5–7 років не завозять в Україну. Вітчизняні виробники їх витіснили з ринку.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0