Спецможливості
Новини

Від птахів на полях врятують репеленти нового покоління

02.03.2017
10016
Від птахів на полях врятують репеленти нового покоління фото, ілюстрація

Вчені предалагают вирішити проблему скльовування птахами зерна при посіві пшениці, ячменю, жита, зернобобових культур, кукурудзи, ріпаку та в період їх проростання при неглибокому загортанні за допомогою використання репелентів нового покоління, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

На ринку з'явилося кілька препаратів із діючою речовиною метілантранілат. Протягом декількох років їх випробовували в господарствах Краснодарського краю, щоб захистити від птахів сади, виноградники та посіви кукурудзи. Птахи не відвідували оброблену територію протягом 2-х тижнів. По закінченні цього періоду пернаті поверталися, проте не шкодили — врожай вдалося повністю зберегти. На необроблених репелентом ділянках урожай було місцями суттєво пошкоджено.

Вчені також помітили, що птахи намагаються облітати місця складування тари з-під репелентів. Тому ємність вирішили наповнити водою і розставити в садах і на ягідних плантаціях. Протягом 2-х тижнів пернаті не пошкоджували ці ділянки — плоди і ягоди було врятовано.

Виробники стверджують, що через 3-4 тижні (залежно від погоди) послде використання репелент на плодах і ягодах виявити неможливо. Органолептичний аналіз плодів і ягід із оброблених і необроблених ділянок не виявляє відмінностей.

За кордоном широко застосовують у садах, виноградниках і ягідниках хімічних репелентів — препаратів, які відлякують птахів, комах, кліщів і гризунів. Для боротьби з комахами (комарі, блохи) і кліщами репеленти використовуються давно і широко. Однак для відлякування птахів репеленти, що створені на тих самих дійових речовинах, не спрацювали.

Серед репелентів для птахів ринок пропонує садівникам, виноградарям і виробникам ягід запатентовані агрохімічними компаніями США, Японії, Німеччини препарати з різними хімпоєднаннями — хінонтіоефір, амід сульфінової кислоти, високоароматичні фракції вуглеводнів тощо. Для передпосівної обробки насіння кукурудзи та інших зернових проти птахів застосовують вугільний дьоготь, барвники, лаки, червоний свинець, мідний купорос, неочищену карболову кислоту, бета-нафтол, тіурам, антрахінон і інші речовини. Ці препарати не чинять негативний вплив на схожість насіння. Однак від них відмовляються через невисоку ефективність і короткочасність дії.

Збиток на посівах зернових культур від птахів особливо помітний у період сезонних міграцій птахів. Зупиняючись на відпочинок, численні зграї птахів скльовують насіння, що призводить до утворення значних за площею «лисин». Втрати врожаю від таких пташиних нальотів можуть досягати 20%.

 

Ключові слова: репелленты, птицы

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0