Спецможливості
Новини

Ostсhem заплатить штраф за зловживання на ринку міндобрив

13.07.2017
1119
Ostсhem заплатить штраф за зловживання на ринку міндобрив фото, ілюстрація
Хімпідприємства підконтрольної Дмитру Фірташу групи Ostсhem оштрафовані АМКУ в розмірі до 10% доходу за 2016 рік за зловживання монопольним становищем на ринку міндобрив в 2014-2015 роках

Хімічні підприємства підконтрольної Дмитру Фірташу групи Ostсhem оштрафовані Антимонопольним комітетом (АМКУ) в розмірі до 10% доходу за 2016 рік за зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив в 2014-2015 роках, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

АМКУ визнав факт зловживання монопольним становищем з боку підприємств: "Азот", "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", "Рівнеазот", а також "НФ Трейдінг Україна" (торгового підрозділу Ostсhem).

За даними ВАР, яка посилається на матеріали розслідування АМКУ, з боку Ostсhem були необґрунтовано завищені ціни на всі види азотних добрив, "які неможливо було би встановити за умов існування значної конкуренції на ринку".

Рішення по цьому порушенню знаходиться на доопрацюванні і найближчим часом буде винесено на засідання АМКУ.

"Згідно з документами, АМКУ прийняв рішення накласти штраф у розмірі до 10% доходу за 2016 на всіх учасників групи Ostсhem і зобов'язати їх встановити ціни ринкового рівня. Відповідні попередні висновки АМКУ було відправлено сторонам справи і отримано несуттєві, на думку комітету, коментарі", - йдеться в повідомленні ВАР.

Згідно з інформацією ВАР, АМКУ встановив, що Ostchem навмисне знижував рентабельність заводів, щоб мати можливість завищувати ціни. У 2015 році в рамках однієї групи суб'єктів господарювання спостерігалося штучне завищення вартості сировини і, відповідно, витрат підприємства-виготовлювача.

"У 2015 році ПАТ "Азот" і ПАТ "Рівнеазот" "здійснювали взаємні поставки за цінами, які перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ", - йдеться в повідомленні ВАР з посиланням на документ АМКУ.

Крім того, згідно з документом, антидемпінгові мита на деякі види азотних добрив з боку українського уряду не виконали свою функцію захисту вітчизняних виробників.

Нагадаємо, три хімічні заводи, які входять в групу Ostсhem, в березні 2017 року зупинили роботу через припинення постачання газом з боку НАК "Нафтогаз України" через відсутність коштів для передоплати за паливо. Заручниками ситуації стали сільгосптоваровиробники, які, за даними профільних аграрних асоціацій, внесли передоплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.

В середині червня Ostchem повідомила про початок відновлення їх виробництва. Першим з 20 червня почав випуск продукції черкаський "Азот".

Україна з 22 травня ввела антидемпінгові мита в розмірі 31,84% щодо імпорту в Україну карбаміду і карбамідно-аміачної суміші з Російської Федерації.

У 2014 році Україна в рамках проміжного перегляду антидемпінгових мит щодо аміачної селітри з Росії збільшила їх розмір в три рази - з 11,91% до 36,03% і продовжила термін їх дії на п'ять років.

Ключові слова: Ostсhem, рынок минудобрений

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее

1
0