Спецможливості
Новини

Особливості бізнесу в Польщі: місцеві - консервативні і не смітять грошима

09.06.2017
1513
Особливості бізнесу в Польщі: місцеві - консервативні і не смітять грошима фото, ілюстрація
Головні проблеми - насторожене ставлення поляків до вихідців з-за Бугу, суворе законодавство ЄС і особливості місцевої ділової культури

У якосты плацдарму для підкорення західних країн чимало українських підприємців роблять ставку переважно на близьку нам географічно Польщу.

Незважаючи на те, що вже не одна українська компанія "перетнула" українсько-польський кордон, кожна хвиля підкорювачів Європи стикається з тими ж проблемами. Головні з них - насторожене ставлення поляків до вихідців з-за Бугу, суворе законодавство ЄС і особливості місцевої ділової культури, пише propozitsiya.com з посиланням на focus.ua.

Наприклад, у засновника українського стартапу Delfast Данила Тонкопія виникли проблеми з комунікацією з клієнтами - поляки не хоіти працювати з менеджерами, тому що вони спілкувалися з акцентом.

Часом гальмує розвиток і пошук відповідних для бізнесу приміщень. Особливо для проектів, які в Україні орієнтуються на мобільні споруди без фундаменту, оскільки в Польщі немає такого поняття, як "мала архітектурна форма". "Хороші приміщення, по-перше, потрібно чекати, по-друге, щоб їх отримати, необхідно брати участь в тендері", - ділиться досвідом директор з розвитку "Експрес стрижки" Олександр Дзус.

Співзасновник мережі хостелів Dream Hostel Євген Лавренюк радить не очікувати від поляків-контрагентів оперативності, до якої наші бізнесмени звикли на батьківщині. Якщо є бажання щось вирішити чим швидше, то краще дзвонити, а не писати електронні запити.

Ще один з нюансів виходу на новий ринок - наймінг. Більшість українських компаній воліє працювати в Польщі під окремим брендом. Однозначної відповіді, чи варто адаптувати торгову марку компанії при виході на польський ринок, дати не можна, але це питання потрібно добре обміркувати.

Також підприємці відзначають крайню консервативність поляків. Наприклад, пропозиція "Експрес стрижки" стригтися швидше і дешевше, ніж в інших салонах, спочатку не викликала вау-ефекту. Полякам потрібно більше часу, щоб придивитися до чогось нового.

Ще один нюанс - витрати на запуск проекту в цій країні виявляються приблизно вдвічі більше, ніж у нас. При цьому поляки досить складно розлучаються з грошима, хоча і їх платоспроможність вища, ніж в українців.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0