Спецможливості
Новини

Основним покупцем вітчизняної олії вже понад 10 років поспіль залишається Індія, – Інститут аграрної економіки

08.08.2019
739
Основним покупцем вітчизняної олії вже понад 10 років поспіль залишається Індія, – Інститут аграрної економіки фото, ілюстрація

За січень-червень 2019 року Україна експортувала олійних культур на 619 млн дол. США, що на 5% менше показників за відповідний період минулого року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов. Про це пише propozitsiya.com.

Основним експортним товаром цієї групи залишається соя, якої у I півріччі 2019 року продано за кордон більше 1,5 млн т на суму 500 млн дол. США – майже 81% експорту олійних. Вартість експорту 181 тис. т насіння ріпаку становить 76 млн дол. США, а 63 тис. т насіння соняшнику – 25 млн дол. США.

Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних олійних в цьому році утримує Туреччина, яка помітно посилила свої позиції. Якщо торік за півроку вона закупила майже чверть (24,9%) зарубіжних поставок цього виду вітчизняної продукції на ринки країн світу, то за І півріччя 2019 року – близько третини (31,4%). За січень-червень 2019 року ця країна закупила українських олійних культур на суму 199 млн дол. США. Вартість поставок олійних до Туреччини цього року може становити близько 400 млн дол. США, спрогнозував Микола Пугачов.

Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснюють Єгипет (13,5%), Білорусь (11,7%), Німеччина (7,9%), Греція (4,2%), Польща (4,2%), Ліван (4,1%) та Португалія (3,7%).

Сукупна частка згаданих країн перевищує 75% доходів від реалізації олійних культур.

У I півріччі 2019 року Україна експортувала жирів та олії майже на 2,4 млрд дол. США, що на 3% перевищило минулорічний показник за відповідний період, зазначив Микола Пугачов.

Основним експортним товаром цієї групи є олія соняшникова. За шість місяців цього року її продано за кордон на суму близько 2,2 млрд дол. США, на 2% більше ніж, за І півріччя 2018 року.

Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За січень-червень 2019 року її частка у структурі українського експорту цього виду продукції склала 32,1%, зазначив експерт.

Решта основних країн-імпортерів помітно поступаються Індії за вартісними обсягами закупівель: Китай (12,9%), Нідерланди (9,4%), Ірак (8,2%), Іспанія (6,3%) та Італія (5,6%).

Сукупно на ці шість країн припадає близько 75% вартості експорту олій та жирів, зауважив Микола Пугачов.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее

1
0