Спецможливості
Новини

Основний план виробників ягід на новий рік – розширення площ

06.01.2018
2354
Основний план виробників ягід на новий рік – розширення площ фото, ілюстрація
Основний план виробників ягід на новий рік – розширення площ

Найбільше опитаних Facebook-групою "Ягідник України", назвали головною задачею, яку вони поставили собі на 2018 рік, подальше збільшення існуючих насаджень, передає propozitsiya.com.

Ненабагато менше учасників опитування сказали, що працюватимуть над покращенням якості або висаджуватимуть нові сорти та культури. Значно менше господарів назвали першочерговим завданням будівництво чи розширення теплиць або потужностей з переробки (заморозки, сушки, тощо) ягід. Ще менше повідомили про плани закладки розсадника або наміри активної участі у розвитку кооперативів.

Таких, які першочерговим завданням назвали закладку свого першого ягідника, освоєння нових способів просування на свіжому ринку, корчування частини ягідника або розвиток експорту виявилось не більше, ніж бажаючих почати експорт ягід інопланетянам.

Отже, площі насаджень під ягідними культурами наступного року зростуть ще більше, в той час як тих, хто встиг зневіритися в ягідництві і хоче викорчувати свою плантацію, небагато. Найчастіше ягідники шукають якнайлегших шляхів розвитку власного бізнесу: розширення площ, а в разі невдоволення результатами пробують нові сорти й культури. Натомість недостатньо уваги приділяється таким капіталомістким заходам, як вирощування ягід у закритому грунті, налагоджування переробки. Тим більше недостатньо зусиль очікується в напрямку розвитку кооперації. І майже ніхто не хоче вдосконалювати маркетинг на свіжому ринку або налагоджувати експорт.

Коментуючи результати опитування, керівник соціально-інвестиційного відділу «Мрія Агрохолдинг» Василь Мартюк відзначає гостру потребу в розвитку кооперації, тим більше, що протягом останніх двох років виникло чимало нових кооперативів, і деякі з них дають чудовий позитивний приклад. Також він прогнозує, що зниження цін на малину в році, що минув, стимулюватиме будівництво невеликих морозильних підприємств, а це, в свою чергу, дасть поштовх до розвитку виробництва інших ягідних і овочевих культур з метою продовження сезону заморожування. Серед негативних тенденцій головною, на його думку, буде загострення браку сезонних працівників, що змусить ягідників підвищувати оплату праці та диверсифікувати бізнес за рахунок інших культур з іншими строками збирання. А останнє допоможе згладити коливання прибутковості господарств у різні роки, яке виступає наслідком перепадів цін на певні культури.

Богдан Малиновский, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0