Спецможливості
Новини

Органічний ягідний проект виходить на самоокупність за 3 роки

06.11.2018
1323
Органічний ягідний проект виходить на самоокупність за 3 роки фото, ілюстрація

Засновник «Благодатної ферми» Сергій Марчук більше трьох років успішно розвиває фермерський бізнес по вирощуванні органічної лохини та малини у Вінницькій області. Про це пише www.propozitsiya.com з посиланням на stalo.delo.ua.  

На фермі у Вінницькій області, яка складається з 36 га, також є пасіка з органічним медом запущена в минулому році і складається з 50 бджолосімей, а в перспективі - молочна козяча ферма.

Сергій скуповував землі різної площі в селі, яких було всього 15 наділів. «Так зібрали трохи землі, але оскільки вона перебувала в заплаві річки, то була страшно заросла очеретом і чагарниками. Багато грошей довелося витратити, щоб все викорчувати », - згадує Сергій про свої перші кроки в ягідному бізнесі. Зараз, ділянку на 36 га в лісі, яка зараховується до земель запасу, була дана в оренду Державою для ведення фермерського господарства.

Перша ягода з'явилася в господарстві в 2015 році. Там посадили гектар малини, гектар полуниці, лохини і смородини, щоб зрозуміти, чим займатися далі. А першим справжнім урожаєм лохини він вважає той, що зібрали в 2016 році: «Тоді зібрали трохи, але пам'ятаю, що все, що вклали на цей гектар, аж до свердловини, саджанців, вироблення землі, поливу, ми відбили. Правда, збирали самі ».
У період розвезення першої ягоди зрозуміли, що потрібен органічний продукт, який стоїть в два-три рази дорожче . Так, ціна на звичайну малину на внутрішньому ринку становить близько 18 грн за кг, тоді як на органічну - близько 50 грн за кг. Приблизно таке ж співвідношення цін і на зовнішніх ринках. Саме можливість відправляти органічну ягоду на експорт привернула Сергія.
Звичайно, ризики у виробництві органічної ягоди є, зауважує він, саме тому його фермери-сусіди не поспішають переходити на вирощування органіки. По-перше, тому що потрібен час на сертифікацію ділянки, по-друге, вкладення коштів в закупівлю стійких до хвороб сортів і біопрепаратів для обробки саджанців.

У минулому році господарство Сергія вийшло в нуль, в цьому році він планує вже отримати прибуток. У 2016 році восени Сергій посадив на ділянці в лісі перші три гектари органічної малини, і вже в 2017-му отримав перший урожай. На решту 17 підготовлених гектарах землі посадили жито, яке задумували як добриво для ґрунту. Починали вести господарство з шести чоловік - членів сім'ї. Зараз додалися п'ять постійних працівників, а сезонних залучають для збору врожаю. За кілограм зібраної лохини платять 10 грн. За словами підприємця, в день можна заробити на голубиці в середньому 400-500 грн, а на малині і полуниці - 300-400 грн.

Зараз основне місце збуту зібраної ягоди на батьківщині Сергія - Одесі - оптом на Привозі. Планує  Сергій свіжі і заморожені ягоди експортувати, а в 2019 році створити кооператив, який об'єднає зусилля дрібних виробників органічної ягоди.

Інтерв'ю
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0