Спецможливості
Новини

Органічні добрива перешкоджають розвитку харчових патогенів на польових культурах

15.04.2021
837
Органічні добрива перешкоджають розвитку харчових патогенів на польових культурах фото, ілюстрація

Дослідження факультету сталого сільського господарства Університету Каліфорнії показало, що гній не сприяє виживанню патогенів і може навіть сприяти колоніям бактерій, які придушують патогени. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на британське інтернет-видання AgriLand.

Зазвичай дослідження фіксували значне перевищення харчових патогенів на полях, удобрених гноєм, порівняно з удобреними міндобривами. Однак останнє дослідження припускає перегляд подібних висновків, установивши, що компости на основі гною можуть насправді допомогти сільгоспвиробникам запобігти поширенню хвороб, спричинених харчовими патогенами.

Відкриття базується на досліді, в якому вже протягом 27 років порівнюється стан ґрунту за органічного та «конвенційного» землеробства. Дослід порівнює вплив компостованого курячого посліду і покривних культур на хімію ґрунту, колонії бактерій і виживання збудників сальмонельозу та лістеріозу під час вирощування помідорів і кукурудзи.

На органічному полі розкидали і заробляли в ґрунт компостований курячий послід в обсязі 4 т/га. До внесення компост не аналізувався на вміст харчових патогенів. У якості покривної культури застосовувалася сумішка кінського боба (90 кг/га), вики волохатої (22,5 кг/га) і вівса (28 кг/га), висіяна з осені. Навесні покривні культури задисковували. На початку квітня на «конвенційних» полях вносили стартове добриво зі співвідношенням NPK 8:24:6 в обсязі 56 кг д. р. азоту на гектар. Крім того, на «конвенційні» поля вносили сульфат амонію в обсязі 180 кг д. р. азоту на гектар.

Лідер команди дослідників розповів, що вони припускають, що слід переглянути відношення до гною — як через уже відому користь компостів для здоров’я ґрунту, так і через те, що він, як виявилось, не перебільшує ризики для безпечності продуктів, а, скоріше, оптимізує їх.

Дослідникам вдалося виробити оптимальні технології компостування, які знижують популяцію патогенів у ґрунті. Відтак дослідники зробили висновок, що компости на основі гною в поєднанні з покривними культурами є безпечною альтернативою міндобривам у вирощуванні польових культур.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0